Kāpēc trešdien uz darbu jādodas ar velosipēdu?

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Eiropas Mobilitātes nedēļu atklās Ar velo uz darbu diena, kurā iedzīvotāji aicināti ikdienas gaitās doties ar velosipēdu, kā arī mudināt kolēģus, draugus un radus pārvietoties ar šo videi draudzīgo transporta veidu. Trešdien, 16. septembrī, rīta agrumā uz Skolas ielas veloceļa pie Ģertrūdes ielas no pulksten 07.30 līdz 09.00 riteņbraucēji tiks lutināti ar našķiem, dzērieniem un īpašiem piedāvājumiem no pasākuma atbalstītājiem. Ikviens varēs piedalīties balvu izlozē un saņemt konsultāciju, kā arī palīdzību velosipēda apkopē.

Ar velo uz darbu dienas rītā no plkst. 07.30 līdz 09.00 Skolas ielas veloceļš krustojumā ar Ģertrūdes ielu kļūs par velobraucēju Slavas aleju. Riteņbraucējus muzikāli uzmundrinās Dj Artis Dvarionas, sagaidīs Gudrie pilsētnieki un atraktīvā dziedātāja Agnese Rakovska, kuri piešķirs velobraucējiem īpašās Ar velo uz darbu dienas atpazīšanas zīmes, kā arī aicinās nofotografēties. Pasākumu izdaiļos saldumu ražotāja Laima meitenes uz skaistiem Ērenpreisa velosipēdiem, cienājot rīta braucējus ar spēka un enerģijas batoniņiem. Nesteidzīgākos riteņbraucējus Gandrs, Velokurjers un Latvijas Riteņbraucēju apvienība aicinās uz brīdi piestāt, lai velodarbnīcā novērtētu braucamrīka tehnisko stāvokli un veiktu nelielu veloapkopi, kā arī piedalītos aptaujā un reģistrētos izlozei, kuras balvas sagādājuši Gandrs un My Fitness.

Ar velo uz darbu dienas organizatori aicina iedzīvotājus izvērtēt savus pārvietošanās paradumus un Mobilitātes nedēļas ietvaros izmēģināt dažādus pārvietošanās veidus, tai skaitā arī velosipēdu.

Divriteņi kļuvuši par mūsdienīgu pilsētu neatņemamu sastāvdaļu un atpazīšanas zīmi, tie ir ātri, ērti un lēti — nav jāstāv sastrēgumos, nav jāmaksā par degvielu un stāvvietām, tie aizņem mazāk vietas, mazāk trokšņo un mazāk piesārņo, un arī braucēji atpazīstami pat tad, kad nokāpuši no velo, — viņi ir mundrāki, veselīgāki un dzīvespriecīgāki.

Ar velo uz darbu dienas rītā Skolas ielā aicinām darba kolektīvus, kuros ir vairāki riteņbraucēji, ierasties komandās, lai dalītos priekā un lepnumā par paveikto, jo, lai arī katrs atsevišķi ņemts brauciens varētu šķist sīkums, tomēr, kopā saskaitot, izrādās, ka neapzinoties ir paveikts kas liels, piemēram, Nordea darbinieki lepojas ar to, ka gada laikā «ietaupa» 8 tonnas ogļskābās gāzes izmešu.

Rīgas dome Eiropas Mobilitātes nedēļā, kura tradicionāli notiek no 16. līdz 22. septembrim, organizē dažādus sabiedrībai nozīmīgus pasākumus, kuri motivē pārvietoties pilsētā mobili. Tāpat arī nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji aicināti padomāt par dažādām aktivitātēm, kas mudina iedzīvotājus vairāk pārvietoties kājām, ar sabiedrisko transportu vai velosipēdu ikdienas gaitās. Nedēļas kulminācija notiks 22.septembrī, kad būs daļēji ierobežota satiksme Krišjāņa Barona ielā, kur notiks dažādi izglītojoši un interesanti pasākumi ikvienam interesentam.

Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīcija sākās 1998. gadā Francijā ar «Dienu bez auto». Francijas ierosmes panākumi pamudināja 2002. gadā sākt Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīciju, kuras ietekme visā Eiropā un arī citur kopš tā laika ir arvien palielinājusies. Tajos galvenā uzmanība ir pievērsta velobraucējiem un kājāmgājējiem paredzētajai infrastruktūrai, satiksmes intensitātes mazināšanai, transporta piekļuves uzlabošanai un aktīvākai informēšanai par ilgtspējīgiem pārvietošanās paradumiem.

Uz augšu
Back