Ēģiptes tiesa vēlreiz atliek sprieduma nolasīšanu «Al Jazeera» žurnālistu lietā

"Al Jazeera" žurnālists Bahers Muhameds

Ēģiptes tiesa svētdien vēlreiz atlikusi sprieduma nolasīšanu atkārtotajā prāvā pret televīzijas kanāla «Al Jazeera» žurnālistiem, kas apsūdzēti sadarbībā ar aizliegto islāmistu kustību «Musulmaņu brālība» un «melīgu ziņu pārraidīšanā». Nākamā tiesas sēde paredzēta tikai 29.augustā.

Sprieduma nolasīšana jau tika atlikta ceturtdien, skaidrojot to ar tiesas priekšsēdētāja slimību.

Kā ziņots, trīs «Al Jazeera» žurnālisti, tai skaitā latviešu izcelsmes Austrālijas pilsonis Pēteris Greste, tika aizturēti 2013.gada 29.decembrī Kairā un pagājušā gada jūnijā notiesāti. Visi trīs apsūdzētie savu vainu noliedza.

Līdz ar Gresti tika notiesāti arī «Al Jazeera» angļu redakcijas Kairas biroja vadītājs Muhameds Fahmi, kurš ir gan Ēģiptes, gan Kanādas pilsonis, un producents Bahers Muhameds.

Grestem un Fahmi tiesa piesprieda septiņu gadu cietumsodu, bet Muhamedam - desmit gadu cietumsodu.

Janvārī apelācijas tiesa šo spriedumu atcēla un uzdeva lietu izskatīt no jauna.

Februārī žurnālisti tika atbrīvoti no ieslodzījuma, un Grestem, kurš starplaikā bija ieguvis arī Latvijas pilsonību, atļāva no Ēģiptes izbraukt.

Viņš atkārtotajā prāvā tiek tiesāts aizmuguriski.

Fahmi atteicās no Ēģiptes pilsonības, cerot, ka viņam kā Kanādas pilsonim arī tiks dota atļauja izceļot, taču varasiestādes tam nepiekrita.

Prāva, kas izpelnījusies cilvēktiesību un preses brīvības aizstāvju nosodījumu, tiek uzskatīta par izpausmi Kairas konfliktam ar Kataru, kas atbalsta Musulmaņu brālību un kuras teritorijā bāzēts «Al Jazeera».

Uz augšu