Sv, 25.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdība atbalsta Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam

LETA
Valdība atbalsta Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19

Ministru kabinets šodien atbalstīja bijušā premjerministra Valda Dombrovska (V) virzīšanu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatā. Izraugoties EK locekļus, ir jāņem vērā pretendentu vispārējā kompetence un uzticība Eiropas idejai. Tāpat ir jāizvirza tādi cilvēki, kuru neatkarība nav apšaubāma.

Valsts kanceleja norāda, ka pašreizējo EK locekļu pilnvaras beidzas šā gada 31.oktobrī un Latvijai ir jāvirza savs kandidāts šim amatam.

Valdības pozitīva lēmuma gadījumā Ārlietu ministrijai par valdības lēmumu būs jāpaziņo Eiropas Savienības Padomes ģenerālsekretāram.

Kā ziņots, Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma (V) par Latvijas pārstāvi EK nominēs Dombrovski, cerot, ka viņš iegūs komisāra amatu finanšu un ekonomikas blokā.

Valdošās koalīcijas partneriem nav iebildumu pret Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam.

Ministri novēl pēc iespējas «smagāku» eirokomisāra portfeli

Atbalstot bijušo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) kā kandidātu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatam, ministri viņam novēlēja pēc iespējas smagāku komisāra portfeli.

Jautājuma skatīšana izraisīja nelielu jautrību, jo Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) atzina, ka ir visai neierasti redzēt bijušo valdības vadītāju uzaicinātā statusā valdības sēdē. Arī Dombrovskis atzina, ka viņam ir neierasti atrasties vietā, no kuras ziņo uz konkrētā jautājuma izskatīšanu aicinātās personas. Tas klātesošajos raisīja smieklus, un izskanēja aplausi.

Virzot Dombrovski eirokomisāra amatam, Straujuma uzsvēra, ka Latvijai ir cienījams kandidāts ar labu reputāciju.

Atzinību Dombrovskim izteica arī finanšu ministrs Andris Vilks (V), atgādinot, ka Dombrovskis uzņēmās valdības vadīšanu krīzes laikā, kad neviens cits to nevēlējās darīt, un šo gadu laikā panāca, ka Latvijā atkal ir ekonomiskā izaugsme.

«Tas ir novērtējams pienesums, ko viņš sniedzis Latvijai, un par viņa reputāciju Eiropā nav nekādu šaubu,» teica Vilks, novēlot Dombrovskim saņemt pēc iespējas «smagāku» eirokomisāra portfeli.

Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) novēlēja Dombrovskim saņemt svarīgu portfeli. Viņš stāstīja, ka pagājušajā nedēļā, savus citu Eiropas Savienības dalībvalstu kolēģus informējot par Latvijas kandidatūru, saņēmis tikai atzinīgus vārdus par Dombrovski.

Uzklausot laba vēlējumus, Dombrovskis pateicās Straujumai un ministriem par izrādīto uzticību. Viņš uzsvēra, ka aktuālākie jautājumi turpmākajiem gadiem Eiropas Savienībā būs gan visas savienības, gan dalībvalstu konkurētspējas celšana un bezdarba līmeņa mazināšana.

Dombrovskis ir dzimis 1971.gada 5.augustā. Viņam ir maģistra grāds fizikā un nodokļu un muitas administrēšanā, bakalaura grāds ekonomikā un fizikā, kā arī studējis doktorantūru Merilendas Universitātes Elektronikas fakultātē.

Līdz darbam valsts pārvaldē Dombrovskis ir bijis zinātniskais asistents un laborants Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, kā arī Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes makroekonomikas analīzes speciālists, vēlāk vecākais ekonomists un galvenais ekonomists.

2002.gadā viņu ievēlēja par 8.Saeimas deputātu, un viņš kļuva par finanšu ministru. Laikā no 2004.gada jūlija līdz 2009.gada martam viņš bija Eiropas Parlamenta deputāts, taču šo amatu pameta, lai kļūtu par Ministru prezidentu. Šo amatu viņš ieņēma līdz šī gada 22.janvārim.

Maijā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās viņš atkārtoti ievēlēts par Eiropas Parlamenta deputātu.

Dombrovskis bija arī kandidāts uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu, taču savu kandidatūru atsauca par labu citam Eiropas Tautas partiju grupas kandidātam Žanam Klodam Junkeram.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu