S, 10.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saistībā ar Dombrovska ģimenes kredītu lietu KNAB tiekot izmantots kā glābšanas riņķis «Vienotības» politiķiem

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

Laikraksts «Diena» šodien ziņo, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi, lai noskaidrotu, vai bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ir nonācis interešu konfliktā saistībā ar savas ģimenes biznesa kredītu lietu.

Tas faktiski nozīmē tikai to, ka kārtējo reizi KNAB pārbaude tiek izmantota kā glābšanas riņķis konkrētam «Vienotības» politiķim.

Saistībā ar Valda Dombrovska un viņa bijušās padomnieces Sandras Bukanes ģimeņu un tām piederošās SIA «Land Development» biznesa kredītu lietu runa nav un nekad nav bijusi par Valda Dombrovska interešu konfliktu.

Ir vispārzināms, ka Valdis Dombrovskis nekad nav pieņēmis nekādus lēmumus attiecībā uz savas ģimenes biznesa kredītu nosacījumiem «Hipotēku bankā» un arī attiecībā uz īpašajiem nosacījumiem, ar kādiem tie pērn ir nodoti «Rietumu bankai».

Līdz ar to KNAB pārbaude ir bezjēdzīga un tās iznākums - jau iepriekš zināms.

Taču runa visās pietiek.com publikācijās ir bijusi par ko citu - par to, ka sākotnēji valstij piederošā «Hipotēku un zemes banka» nodrošinājusi Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgajam īpašumu biznesam speciālus nosacījumus un piešķīrusi tam īpašus, līdzīgā situācijā esošiem kredītņēmējiem nepieejamus kredītu atmaksas atvieglojumus.

Savukārt, Valda Dombrovska valdībai 2013. gadā nolemjot nodot bankas komercdaļu privātām institūcijām, SIA «Land Development» un Ārijas Dombrovskas ņemtie kredīti ir paslepus, pēc slēptiem kritērijiem nodalīti atsevišķā paketē, kuras lielums netiek izpausts, un ar slepeniem nosacījumiem, par neatklātu summu, ar slēptu atlaidi nodoti «Rietumu bankai».

Pagājušo gadu «Land Development» ir beigusi ar kārtējiem zaudējumiem un negatīvu pašu kapitālu. Līdz ar to no termiņuzturēšanās atļauju biznesā iesaistītās «Rietumu bankas» saimnieku labvēlības turpmāk ir tieši atkarīgs, vai Dombrovsku laulātais pāris saglabās biznesu, kuram aizdevuši 340 tūkstošus eiro.

Ne Finanšu ministrija, ne Valsts kanceleja, ne valdība, ne «Rietumu banka», ne pats Valdis Dombrovskis un viņa dzīvesbiedre joprojām nevēlas atklāt nevienu konkrētu skaitli un darījumu nosacījumu, un tas uzskatāmi liecina par to, ka tiešām šajā gadījumā īstenota koruptīva valsts nozagšanas shēma.

Šī slēptā shēma, kuras rezultātā Valda Dombrovska ģimenes bizness uz valsts un nodokļu maksātāju rēķina ir izglābts no bankrota un viņa un sievas šim biznesam aizdotie 340 tūkstoši eiro - no pazušanas, ir organizēta Finanšu ministrijā un «Hipotēku bankā». Tās konkrētie organizētāji tiek slēpti, Finanšu ministrija ir oficiāli paziņojusi, ka pat valsts amatpersonas, kuras izstrādājušas konkrētos darījuma nosacījumus, nav atklājamas, jo tas esot komercnoslēpums.

Tiesiskā valstī šādā situācijā, kad augstas valsts amatpersonas un iestādes nevēlas atklāt nevienu pašu ar šādu īstenotu shēmu saistītu skaitli, bet pastāv ļoti nopietnas aizdomas par apjomīgas valsts nozagšanas shēmas īstenošanu un potenciālā eirokomisāra nonākšanu atkarīgā stāvoklī no vienas konkrētas kredītiestādes ar apšaubāmu reputāciju un interesēm, izmeklēšanu vajadzētu ierosināt ģenerālprokuroram.

Ja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers klusēs, tas varētu liecināt par nepieciešamību domāt par parlamentāras izmeklēšanas komisijas veidošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu