Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Domburs: «Prezidentam ir jābūt ne tikai iedvesmotājam, bet arī cilvēkam ar vismaz minimālu politisko pieredzi»

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina iedzīvotājus piedalīties līdzdalības kampaņā MansPrezidents.lv, kur katrs var virtuāli nobalsot par vairākiem sabiedrības un Saeimas deputātu virzītiem Valsts prezidenta amata kandidātiem. MansPrezidents.lv video sērijās viņi atklāj, kādam, viņuprāt, ir jābūt nākamajam Latvijas prezidentam.

Pētnieciskais žurnālists un filmas «4.maija republika» līdzautors Jānis Domburs norāda, ka vienu «Supermena» vārdu šobrīd nosaukt būtu nepareizi, bet būtu svarīgi, diskutējot un salīdzinot, panākt konkurenci un sacensību. «Ir svarīgi vēlmes un emocijas sabalansēt ar praktiskām lietām - no vienas puses, prezidents ir reprezentētājs, simbols un iedvesmotājs, taču, no otras puses, tas ir praktisks politiskais, lielā mērā starptautiskās politikas darbs, tas ir likumdošanas un likumdošanas uzraudzības darbs. Manuprāt, prezidentam ir jābūt ne tikai iedvesmotājam, bet arī cilvēkam ar vismaz minimālu politisko pieredzi. Būtu svarīgi neiekrist otrā grāvī, un nemeklēt kolosālu oratoru, aiz kura tik stipra griba vai tik augsti principi, kādus mēs gribētu sagaidīt, patiesībā nemaz nav.»

Jau ziņots, ka no 20.aprīļa līdz prezidenta ievēlēšanai jūnija sākumā norit līdzdalības kampaņa MansPrezidents.lv, kurā ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu, var nobalsot par kādu no deputātu vai iedzīvotāju izvirzītajiem kandidātiem. Līdz šim par savu prezidentu nobalsojuši jau vairāk kā 5600 cilvēku. MansPrezidents.lv balsojums ir atklāts, un tā norisei un balsu skaitam var sekot līdzi jebkurā brīdī. Balsojuma rezultāts tiks nodots Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais