S, 13.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Deputāts Liepiņš lūdz policijai pamatot liegumu apmeklēt Saeimas sēdi

LETA
Deputāts Liepiņš lūdz policijai pamatot liegumu apmeklēt Saeimas sēdi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Saeimas deputāts Dainis Liepiņš ierodas uz Saeimas sēdi 23. aprīlī
Saeimas deputāts Dainis Liepiņš ierodas uz Saeimas sēdi 23. aprīlī Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (LRA) šodien vērsies pie Valsts policijas (VP) priekšnieka ģenerāļa Inta Ķuža, lūdzot paskaidrot, uz kādu normatīvo aktu pamata VP darbinieki viņam šodien liedza apmeklēt Saeimas sēdi.

«Pats absurdākais šajā situācijā ir tas, ka vakar, tiekoties un pārrunājot situāciju ar Saeimas drošības dienestu, dienesta vadība man norādīja, ka darbosies saskaņā ar likumu un tikai uz rakstiska rīkojuma pamata. Ir acīmredzams, ka Saeimas drošības dienests nav tik vienkārši ietekmējams kā Valsts policija, jo, nesaņemot šādu rīkojumu, tas atteicās veikt jebkādas mani ierobežojošas darbības,» izteicās deputāts.

«Savukārt, kā redzējām šorīt, VP tas gan nebija nekāds šķērslis. Tāpēc esmu lūdzis VP priekšnieku Ķuzi paskaidrot man, uz kādu normatīvo aktu pamata VP darbinieki šodien liedza man apmeklēt kārtējo Saeima plenārsēdi un vai Valsts policija ir saņēmusi kādu rakstisku iesniegumu, uz kā pamata VP priekšnieks deva attiecīgu rīkojumu,» norāda LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Kā ziņots, ņemot vērā policistu norādījumus, deputāts Liepiņš šorīt tomēr nemēģināja doties uz savu vietu Saeimas sēžu zālē un palika viesu sektorā.

Dodoties uz Saeimas sēžu zāli, Liepiņu šorīt sagaidīja Valsts policijas darbinieks, kurš paskaidroja, ka Valsts policijas priekšnieks ir izdevis pavēli neļaut Liepiņam piedalīties sēdē, taču tas neliedz viņam atrasties Saeimas sēžu zāles viesu sektorā.

Saeimas Juridiskajā birojā skaidro, ka deputāts Liepiņš nedrīkst piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, jo 5.februārī parlaments piekrita deputāta Liepiņa krimināllietas turpmākai iztiesāšanai. Šāds liegums ir spēkā līdz brīdim, kad stājas spēkā tiesas spriedums, paredz Saeimas Kārtības rullis, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu