Pk, 12.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Iedzīvotāji iesaka vairāk nekā 130 prezidenta kandidātus; lielāko atbalstu gūst četri

BNS
Iedzīvotāji iesaka vairāk nekā 130 prezidenta kandidātus; lielāko atbalstu gūst četri
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
No kreisās: Egils Levits, Sandra Kalniete, Mārtiņš Bondars un Vaira Vīķe-Freiberga
No kreisās: Egils Levits, Sandra Kalniete, Mārtiņš Bondars un Vaira Vīķe-Freiberga Foto: LETA

Akcijas «Mans prezidents» pirmajā kārtā Latvijas iedzīvotāji ieteikuši vairāk kā 130 Valsts prezidenta amata kandidātus, visbiežāk minētākie kandidāti ir Egils Levits, Sandra Kalniete, Mārtiņš Bondars un Vaira Vīķe-Freiberga, pirmdien paziņoja akcijas rīkotāji portāla «manabalss.lv» pārstāvji.

Iedzīvotāji minējuši arī literātus, žurnālistus un sportistus. Kopumā 774 iedzīvotāji ieteikuši 133 dažādus Valsts prezidenta amata kandidātus.

61% no ieteikumiem ir par kādu no Top4 kandidātiem - Egilu Levitu (133), Sandru Kalnieti (128), Mārtiņu Bondaru (113) un Vairu Vīķi-Freibergu (102). Apvienojot iedzīvotāju un politiku izvirzītos kandidātus, atklātajam balsojumam pievienots arī piektais kandidāts - Gunārs Kūtris.

Iedzīvotāji salīdzinoši vairāk minējuši vēl arī Mārci Auziņu (31), Arti Pabriku (23), Aivaru Lembergu (23), Nilu Ušakovu (23) un Baibu Rubesu (15).

Portāla pārstāvji norādīja, ka bijuši arī kuriozi, piemēram, pieteikts vietējā autoservisa vadītājs.

Šajā akcijā iesaistījušies sabiedrībā populāri cilvēki, piemēram, uzņēmēja Baiba Rubesa un advokāts Saulvedis Vārpiņš, kuri pirmdien piedalās preses konferencē, aktualizējot jautājumu un diskusijas, kuram jābūt Valsts prezidentam.

Jau ziņots, ka portāls «manabalss.lv» 20.aprīlī plkst.12 atklās iedzīvotāju balsošanu par pieciem izvirzītajiem kandidātiem, šādā veidā aicinot Saeimas deputātus uz atklātu balsojumu, kurā ņemts vērā sabiedrības viedokli. Akciju atbalsta portāls TVNET.

Balsojums ilgs līdz Valsts prezidenta ievēlēšanas brīdim. Par izvirzītajiem kandidātiem ar savu internetbankas autorizāciju varēs parakstīties ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Savāktie paraksti apkopotā veidā tiks nodoti Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima.

Portāls «ManaBalss.lv» ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Portāls dibināts 2011.gadā, un tā uzturēšanu un administrēšanu veic nodibinājums «Sabiedrības līdzdalības fonds».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu