«Es nedomāju, ka kāds Eiropā to pārpratīs un uzskatīs, ka mēs šādu sankciju nepiemērošanu pieprasām uz personīgo pazīšanos pamata,» uzskata Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš («Vienotība»). Uz «De facto» jautājumu, vai viņu neizbrīnija Magoņa viesu saraksts, atbild: «Varbūt vecos laikos nē, jo daudz tādas lietas notika. Varbūt tagad mēs uz to savādāk skatāmies, ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā un saspīlēto situāciju, kas tagad ir.»
«De facto» secina, ka Jakuņina vizīte Magoņa svinībās politiķiem ir kā «karsts kartupelis». Situācija ir divdomīga, un komentēt to īsti neviens nevēlas. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs («Vienotība») no intervijas atteicās, norādot, ka «nekomentēšot privātus pasākumus». Arī Nacionālā apvienība, kas bijusi skarba sankciju jautājumos, šoreiz cenšas atrast diplomātisku izeju. «Es pats personīgi nesaskatu automātiski kādu negatīvu lietu, ja dzelzceļa vadītāji apmeklē viens otra privātos pasākumus, ja tas ir tāds simbolisks draudzības apliecinājums,» norāda Saeimas Ārlietu komisijas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK).
Satiksmes ministrs Anrijs Matīss šonedēļ bija atvaļinājumā. Taču telefonsarunā ar «De facto» viņš norāda, ka tikai sasveicinājies ar Magoņa viesiem no Krievijas: «Viņam (Jakuņinam) nav nekādu ierobežojumu pārvietoties Eiropas Savienībā. Viņš Latvijā bija uz privātu pasākumu pēc Magoņa kunga uzaicinājuma, es pieļauju. Tāpat viņš noteikti apmeklē arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis. Tā ka es nedomāju, ka tas kaut kādā veidā – juridiski vai citādi – ir nosodāmi. Tieši otrādi! Parādot attieksmi, kāda ir personīgā attieksme pret Magoņa kungu, tas ir ļoti pozitīvs signāls.»
Pats Magonis ar sava preses sekretāra starpniecību «De facto» atbildēja, ka «to, kādus cilvēkus viņš pazīst, kā arī privātos pasākumus, nekomentēs». Līdzās tam norādot, ka ««Latvijas Dzelzceļa» līdzekļi šā pasākuma organizēšanā neesot izmantoti».