Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saeimas komisija skatīs Spolīša priekšlikumu par partnerattiecību legalizāciju

Veiko Spolītis FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 24.februārī, skatīs no partijas «Vienotība» Saeimā ievēlētā deputāta Veiko Spolīša priekšlikumu par partnerattiecību legalizāciju, noskaidroja aģentūra BNS.

Spolītis iepriekš aģentūru BNS informēja, ka rosinājums paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - «partnerību», kas tiesību un pienākumu ziņā būtu pielīdzināms laulībai.

Priekšlikums nosaka atjaunot Civillikumā 40.pantu, ka jebkuras divas fiziskas personas var nodibināt partnerību, kurai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai izņemot to, ka tajā var stāties tikai no 18 gadu vecuma, neparedzot 16 gadu izņēmumu, kā arī partnerību nevarēs noslēgt Svētās Romas katoļu baznīcas, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas, kā arī citu tradicionālo konfesiju un mozusticīgu jeb jūdaistu dievnamos un lūgšanu namos.

Līdz ar to priekšlikums neskar Satversmē paredzēto reliģiski civiltiesisko institūciju «laulība», kas ir savienība starp vīriešiem un sievietēm, kā arī svēto sakramentu atsevišķās tradicionālajās kristīgajās konfesijās, norādīja deputāts.

Jautājums par partnerattiecību regulējumu Latvijā aktualizējies pēc tam, kad par savu homoseksuālo orientāciju publiski paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs («Vienotība»).

Saeimas Juridiskās komisijas sēde otrdien notiks plkst.10.

Uz augšu
Back