Mūrniece Grestes atbrīvošanu uztveru kā uzvaru cīņā par preses brīvību

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

FOTO: Saeimas kanceleja

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), sveicot Kataras telekanāla «Al Jazeera» žurnālistu Pēteri Gresti un viņa ģimeni ar atbrīvošanu no Kairas cietuma, norāda, ka viņa atbrīvošanu uztver «kā uzvaru cīņā par preses brīvību un cilvēktiesību ievērošanu».

«Vēlos pateikt lielu paldies Latvijas Ārlietu ministrijai, Latvijas un Austrālijas diplomātiem, kuri darīja visu iespējamo, lai šī diena pienāktu,» pateicību par ieguldīto darbu pauž Saeimas priekšsēdētāja, atgādinot, ka tam bija nepieciešams vairāk nekā gads, kas šajā gadījumā pierāda, ka tikai ar milzīgu neatlaidību, uzņēmību un profesionalitāti var panākt vēlamo rezultātu.

Mūrniece pateicas arī žurnālistiem un visai aktīvajai sabiedrības daļai, kas ne vien juta līdzi, bet arī iesaistījās un atbalstīja Pēteri Gresti un līdz ar to arī demokrātijas principus, informēja Saeimas Preses dienestā.

Ēģipte svētdien atbrīvojusi un deportējusi Kataras telekanāla «Al Jazeera» žurnālistu, Austrālijas latvieti Gresti, svētdien paziņojušas Ēģiptes amatpersonas un vēsta mediji.

«Ir prezidenta lēmums par Pētera Grestes deportēšanu uz Austrāliju,» ziņu aģentūrai AFP iepriekš apstiprināja kāda augsta ranga Ēģiptes Iekšlietu ministrijas amatpersona.

Arī citi mediji ziņoja, ka Greste tiks atbrīvots pēc prezidenta Abdelfataha as Sisi rīkojuma, pamatojoties uz novembrī pieņemto likumu, kas ļauj deportēt ārvalstu aizdomās turamos un noziedzniekus.

Jau vēstīts, ka trīs «Al Jazeera» žurnālisti - Austrālijas un Latvijas pilsonis Greste, Ēģiptes pilsonis Bahers Muhameds un Fahmijs - tika arestēti 2013.gada 29.decembrī Kairā un jūnijā notiesāti par sakariem ar aizliegto «Musulmaņu brālību» un «melīgu ziņu pārraidīšanu».

Grestem un Fahmijam tiesa piesprieda septiņu gadu cietumsodu un Muhamedam - desmit gadu cietumsodu.

«Al Jazeera» žurnālistu notiesāšana izraisīja plašu starptautisko cilvēktiesību un preses brīvības organizāciju nosodījumu. Virkne rietumvalstu, tostarp ASV, mudinājušas Ēģiptes prezidentu Sisi notiesātos žurnālistus apžēlot.

Vai Fahmija vai Muhameda situācijā ir kādas izmaiņas, nav zināms, norāda raidorganizācija BBC.

Uz augšu