Ziemeļkorejas karavīru nošauj pēc četru ķīniešu slepkavības

Ilustratīvs foto

Ziemeļkorejas karavīru, kurš bija noslepkavojis četrus Ķīnas pilsoņus, ir nošāvusi Ķīnas policija, paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrija.

Jau ziņots, ka gados jaunais karavīrs decembra beigās šķērsoja valsts robežu un Ķīnas ziemeļaustrumu pilsētā Helunā nolaupīja naudu un pārtiku kādā mājā, bet pēc tam nogalināja četrus vietējos iedzīvotājus - korejiešu izcelsmes Ķīnas pilsoņus.

«Pēc tam, kad notika šis incidents, Ķīnas policija nekavējoties sāka [slepkavas] meklēšanas operāciju,» paziņoja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Huns Lei ministrijas interneta vietnē pēc trešdien rīkotas preses konferences.

«Operācijas laikā slepkava tika sašauts un vēlāk nomira, mediķiem neizdevās viņu atdzīvināt,» informēja Huns.

Viņš raksturoja karavīra izdarīto slepkavību kā «individuālu krimināllietu», bet piebilda, ka Ķīna un Ziemeļkoreja to uztver «ļoti nopietni».

Dienvidkorejas laikraksts «Dong-A Ilbo» pirmdien bija ziņojis, ka slepkavu sašāva un sagūstīja Ķīnas varas iestādes.

Noslepkavotie Ķīnas pilsoņi bija divi gados veci precēti etnisko korejiešu pāri. Etniskie korejieši sastāda apmēram 30% iedzīvotāju Jaņbjaņas korejiešu autonomajā prefektūrā, kura robežojas ar Ziemeļkoreju.

Ziemeļkorejā visiem gados jauniem veseliem vīriešiem ir jānodien 10 gadi armijā. Daudzās armijas bāzēs trūkst pārtikas, un izbadējušies karavīri bieži šķērso Ķīnas robežu, meklējot pārtiku.

Uz augšu