Sv, 4.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ušakovs preses konferencē pasaka tikai vienu teikumu; ielaiž PBK žurnālistus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 77

«Nē, es neplānoju atkāpties,» tā šovakar savā Twitter kontā un vēlāk arī preses konferencē paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs, norādot uz saviem pēc traģēdijas jau paveiktajiem darbiem. Teikums par palikšanu amatā bija vienīgais, ko pateica Ušakovs, piebilstot, ka nevarot bēgt no pienākumiem, kā to atkāpjoties izdarīja šodien ministru prezidents.

Šodien preses konferencē Ušakovs atkārtoja iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atšķirībā no premjera Dombrovska nevar pamest visu pusceļā, paziņoja, ka Rīgas dome, esošā domes koalīcija un domes vadība turpina strādāt rīdzinieku labā, pēc tam pagriezās un aizgāja, neatbildot uz žurnālistu jautājumiem.

Kā novēroja LETA, pēc preses konferences, kad citi mediji bija devušies prom, Ušakova kabinetā tika

ielaisti «Pirmā Baltijas kanāla» žurnālisti.

Kā teica Ušakova preses sekretāre Olga Proskurova, Ušakovs viņiem esot pateicis tieši to pašu tekstu krievu valodā.

Viņš norāda, ka kopš traģēdijas Zolitūdē viņš ir piedalījies glābšanas operācijas atbalsta nodrošināšanā. Viņa uzdevums ir bijis nodrošināt palīdzības sniegšanu upuru ģimenēm un cietušajiem, vispusīgi palīdzēt izmeklēšanai.

Rīgas mērs uzsver, ka pirms pieciem mēnešiem viņš ir saņēmis vairāk nekā 58% vēlētāju atbalstu un, viņaprāt, vēlētāju intereses nebūs labāk pārstāvētas, ja viņš demisionēs.

Rīgas pilsētas būvvalde ir pašvaldības struktūrvienība, kas kontrolē būvniecības procesus, tāpēc tajos pašos sociālajos tīklos no lietotājiem izskan jautājums, kāda būs mēra rīcība. Iepriekš Ušakovs norādīja, ka jāgaida izmeklēšanas rezultāti, lai atbildētu uz jautājumu par atkāpšanos no amata.

Ušakovs uzskata, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) izmanto situāciju, lai iegūtu popularitāti un atkāptos no valdības vadītāja pienākumiem, saskaroties ar problēmām, kuras nespēj un nevēlas risināt. Rīgas mērs norāda, ka šīs problēmas ir stabils valdības darbs, «Liepājas metalurga» problēmu risināšana, inflācija, kas saistīta ar eiro ieviešanu, tiesvedība saistībā ar «airBaltic» u.c.

No premjera puses tas ir cinisks mēģinājums nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu - nopelnīt papildu popularitātes punktus pirms nākamajām vēlēšanām, kā arī valstī grūti risināmos jautājums uzvelt kādam citam, norāda Ušakovs.

Kā apstiprināja Rīgas vicemēra preses sekretārs Mareks Gailītis,

arī Andris Ameriks (GKR) neplāno atkāpties no sava amata.

Kā ziņots, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur bojā gāja 54 cilvēki, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nolēmis demisionēt.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 77

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais