Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sudraba veido kustību «Latvija - manas mājas»

Bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba ir gatava uzņemties tautas kustības vadīšanu, lai vienotu cilvēkus «ceļā uz laimīgu Latviju». Sudraba šodien speciāli sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka šādu lēmumu pieņēmusi, jo vēlas, lai tiktu celta pavisam cita Latvija, lai katrs cilvēks tajā būtu laimīgs un katrs rastu savu piepildījumu.

Kustībai patlaban nav nosaukuma. Pašai Sudrabai šis nosaukums esot «Latvija - manas mājas».

Viņa norādīja, ka līdz šim esošie modeļi un sistēma ir novedusi pie kārtības, ka vara tiek veidota atsevišķiem cilvēkiem tikai varas pēc. Taču viņa aicināja apzināties, ka vara ir tautai un tā ir kustība, kurā tauta atmostas. «Cilvēki negrib dzīvot, kā dzīvoja līdz šim. Es esmu izdarījusi savu izvēli - es gribu būt kopā ar tautu, es esmu gatava vienot tautu,» sacīja Sudraba.

Vienlaikus Sudraba noliedza, ka grasās iesaistīties politikā, jo viņu neapmierina līdzšinējā varas sistēma valstī. Tāpat arī viņai neesot mērķis nopelnīt, jo tā pasauli nevar izmainīt. «Tā nav partija, es nedibinu partiju un negatavojos būt par kādas partijas vadītāju,» pauda Sudraba.

Viņa aicināja izjust katru kā brīvu cilvēku, saprast, kas ir katra aicinājums.

Viņa nevarēja pateikt, kā konkrēti kustība darbosies, jo tam neesot uzrakstītu priekšrakstu. Viņasprāt, pārmaiņām un atmodai ir jābūt katrā cilvēkā. «Es jūtu, ka tā būs liela kustība ar ideāliem, kā mainīt Latviju,» viņa sacīja.

Pagaidām gan neesot izveidots neviens birojs un adrese, kur cilvēkiem vērsties, lai vienotos kustībā, bet laiks savedīšot kopā šādus cilvēkus.

Jau ziņots, ka Sudraba ir iesaistījusies uzņēmējdarbībā - viņa darbojas kā valdes priekšsēdētaja uzņēmumā SIA «MISX», kas saistīts ar zinātnisko eksperimentu atbalstīšanu fizikālās enerģētikas jomā. Šis uzņēmums vadīs zinātnisku projektu eksperimentālajā ražošanā, lai tā rezultātā varētu iesniegt pieteikumu patentam. Sudraba gan neatklāja, par kādu zinātnisko projektu ir runa un kādu patentu ir plānots iesniegt, - to vēl esot pāragri izpaust.

Uzņēmums ir dibināts šā gada 1.novembrī. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Garkalnes novada Priedkalne, «Senču sils», un tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Sudraba šajā uzņēmumā ir valdes priekšsēdētāja. Savukārt uzņēmuma dibinātāji ir Fizikālās enerģētikas institūts, kam pieder 49,95% daļu, un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa meita Maija Čerņavska, kurai pieder 50,05% daļu. Uzņēmums reģistrēts Krūmiņa īpašumā.

Uz augšu
Back