T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Noslēdzas vērienīgās NATO mācības «Steadfast Jazz 2013»

LETA
Noslēdzas vērienīgās NATO mācības «Steadfast Jazz 2013»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Izlūkošanas rotas karavīri piedalās „Steadfast Jazz” lauka mācībās Polijā
Izlūkošanas rotas karavīri piedalās „Steadfast Jazz” lauka mācībās Polijā Foto: Latvijas armija

Ādažu bāzē, šodien noslēdzas vērienīgās NATO un partnervalstu mācības «Steadfast Jazz 2013», kuras sākās 2.novembrī.

Mācībās piedalījās teju visas NATO dalībvalstis, kā arī partnervalstis - Somija, Zviedrija un Ukraina , un tās norisinājās Baltijas valstīs un Polijā. Latvija, kurā atradās NATO Reaģēšanas spēku vadības štābs, bija galvenā komandvadības mācību norises vieta, savukārt Polijā norisinājās lauka vingrinājums.

Mācību «Steadfast Jazz» mērķis bija apmācīt un pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēkus - augstas gatavības un tehnoloģiski attīstītus daudznacionālus spēkus, kurus veido sauszemes, gaisa, jūras un speciālo operāciju spēki. NATO Reaģēšanas spēkiem ir jāspēj reaģēt jebkuru krīžu gadījumos jebkuros apstākļos, tāpēc ir nepieciešams regulāri pārbaudīt to gatavību.

Mācībām noslēdzoties, Apvienoto spēku pavēlniecības štābs Brunsumā būs oficiāli sertificēts 2014.gadā vadīt apvienotās NATO operācijas.

Vienlaicīgi ar mācībām «Steadfast Jazz 2013» Latvijā, Lietuvā un Igaunijā norisinājās arī uzņemošās valsts atbalsta mācības «Baltic Host 2013». Tās bija štāba mācības, kuru mērķis ir pilnveidot Baltijas valstu aizsardzības nozares un civilo institūciju sadarbību, uzņemot sabiedroto spēkus. Kopš 2009.gada mācības norisinās katru gadu, un pēc rotācijas principa tās vada kāda no Baltijas valstīm. Šogad mācību vadošā valsts ir Latvija.

Abu mācību norisē no Latvijas bija iesaistīti ap 500 dalībnieku. Komandvadības mācībās piedalīsies vairāk nekā 140 Latvijas bruņoto spēku karavīru, kā arī Aizsardzības ministrijas un civilo institūciju pārstāvju, savukārt 33 Nacionālo bruņoto spēku Izlūkošanas rotas karavīri piedalīsies mācību lauka vingrinājumā Polijā, Dravsko Pomorskie mācību poligonā. Ap 300 karavīru bija iesaistīti ar mācību uzņemšanu Latvijā saistīto jautājumu risināšanā.

Kopumā mācībās piedalījās ap 6000 dalībnieku no 20 valstīm.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens paziņojis, ka NATO mācības «Steadfast Jazz 2013» nav reakcija uz nesen notikušajām Baltkrievijas un Krievijas militārajām mācībām «Zapad».

NATO mācību laikā pieauga pret Latviju un pārējām Baltijas valstīm vērsto kiberuzbrukumu un to mēģinājumu skaits.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu