Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Klementjevs: «Vienotība» neuzdrīkstēsies izslēgt VL-TB/LNNK no koalīcijas

"Saskaņas centra" Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Klementjevs FOTO:

«Vienotība» pieļāva kļūdu, veidojot valdību ar nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), un arī pašreizējā situācijā tai un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) nebūs drosmes izslēgt VL-TB/LNNK no koalīcijas, uzskata apvienības «Saskaņas centrs» (SC) deputāts un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC).

Klementjevs norādīja, ka nacionālajai apvienībai jau iepriekš bijušas problēmas ar ministriem. Runa ir gan par tieslietu ministra Gaida Bērziņa atkāpšanos no amata, gan par to, ka premjeram nācās atlaist no amata kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK). Politiskais spēks arī balsoja pret satiksmes ministra Anrija Matīsa apstiprināšanu amatā.

SC politiķis gan prognozē, ka premjers Bordānu no amata neatlaidīs un VL-TB/LNNK šajā situācijā «atkal mēģinās tēlot, ka viss kārtībā». Klementjevs nedomā, ka pašreizējā situācija izraisīs nacionālās apvienības aiziešanu no koalīcijas. Tai esot izdevīgi atrasties valdībā, kur tā panāk sev vēlamas izmaiņas gan Imigrācijas likumā, gan ar demogrāfijas sfēru saistītajos jautājumos, norāda deputāts.

Tā kā sagaidāms, ka Bordāns pats no amata neatkāpsies, tad Klementjevs paredz, ka nacionālā apvienība centīsies viņu atlaist ar balsojumu Saeimā.

Gadījumā, ja Saeimā tiks iesniegts lēmumprojekts par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram, SC Saeimas frakcija to atbalstīs, paužot frakcijas viedokli, norādīja Klementjevs.

SC pārmet Bordānam neprofesionalitāti Čalovska lietā

SC balsotu par Bordāna atlaišanu, galvenokārt, divu iemeslu dēļ. Viens iemesls ir Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotais «ļoti neprofesionālais» viedoklis jautājumā par kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska izdošanu ASV. Pēc tam, kad šajā jautājumā ir iesaistījusies Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), Latvijas iepriekš paustā oficiālā pozīcija gan iekšpolitiki, gan ārpolitiski izskatās dīvaina, sacīja SC pārstāvis. Klementjevs norādīja, ka Bordānam šajā jautājumā vajadzēja konsultēties ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP). Pašlaik esam nonākuši situācijā, kad valdība ir lēmusi par Čalovska izdošanu ASV, bet ECT lēmuma sekas ir tādas, ka Čalovskis pašlaik atrodas brīvībā, norādīja deputāts. Iepriekš kritisku nostāju pret Čalovska izdošanu ASV pauda Reformu partija. Rinkēvičs aicināja pārliecināties par to, vai tiks ievērotas Latvijas pilsoņa pamattiesības.

Otrs iemels atlaišanas atbalstīšanai esot Bordāna paustais atbalsts Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanai. Kā uzskata Klementjevs, tas parādījis, ka cilvēks, kurš ir jurists un kuram ir jāatbild par tiesiskumu, nebija savu uzdevumu augstumos. Tieslietu ministrs rīkojies nevis kā atbildīga amatpersona, bet gan kā politiķis, un viņa nostāja varēja radīt iespaidu, ka Latvija grasās neievērot starpvalstu vienošanu šajā jautājumā. Ne velti tieslietu ministrs saņēma kritiku arī no Valsts prezidenta Andra Bērziņa, piebilda SC politiķis.

Uz augšu
Back