Sestdien atzīmēs Latvijas Tautas frontes 25.gadskārtu (12)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Sestdien, 5.oktobrī, Rīgā ar bagātīgu pasākuma programmu tiks pieminēta Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25.gadskārta, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Latvijas Tautas frontes jubilejas dienu plkst.13 ievadīs dievkalpojums Rīgas Domā, bet plkst.14 Rīgas Kongresu namā notiks Daiņa Īvāna jaunās grāmatas «Garaspēka zemes atgūšana» atvēršana un režisora Askolda Saulīša dokumentālās filmas «Atmodas antoloģija» pirmizrāde.

Īpašs mirklis būs satikšanās un spēka vārdi plkst.18.30 pie Brīvības pieminekļa, klausoties tautasdziesmas un Mārtiņa Brauna un Raiņa dziesmu cikla «Daugava» atskaņojumu kora «Ave Sol», diriģenta Ulda Kokara un autora sniegumā.

«Dziesmotās revolūcijas kareivji zina, ka ir tādas vēsturiskās situācijas, kurās ar gara spēku var paveikt daudz ko, un patlaban ir ārkārtīgi svarīgi nodot šo pieredzi tālāk. Tāpēc ir svarīgi svinēt jubilejas, jo šajās atceres reizēs mēs nododam tālāk citām paaudzēm savu pieredzi,» pauda pasākuma idejas autors un režisors Uģis Brikmanis.

Tiešraidi no Brīvības pieminekļa pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Savukārt plkst.19.30 notiks dokumentālās filmas «Atmodas antoloģija» brīvdabas seanss pie Brīvības pieminekļa.

Šajā dienā VAS «Latvijas Pasts» izdos arī Dainas Kauliņas veidotu pastmarku, kas veltīta Latvijas Tautas frontes 25.gadadienai. Pirmās dienas zīmogošana notiks no plkst.10 līdz 18 Latvijas Tautas frontes muzeja telpās, Vecpilsētas ielā 13/15.

Savukārt Doma laukumā līdz 18.oktobrim būs apskatāma 70 lielformāta fotodarbu izstāde, kas stāstīs par Latvijas Tautas frontes veikumu Latvijas ceļā uz neatkarību. Latvijas Tautas frontes 25.gadadienas fotoizstāde paredzēta kā vizuāli vēsturiska retrospekcija, atspoguļojot Tautas frontes darbību un organizētās norises, kas vainagojās ar neatkarības iegūšanu, iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO. Izstādē būs ieskicēti arī padomju valdīšanas pēdējie gadi - sēras par Afganistānas karā kritušajiem latviešu puišiem, rindas pie veikaliem.

Doma laukumā uz 35 stendiem būs skatāmi izcilāko atmodas fotogrāfu Ulda Brieža, Gunāra Janaiša, Aivara Liepiņa, Inta Kalniņa, Imanta Prēdeļa, Borisa Koļesņikova un Ilmāra Znotiņa darbi.

Komentāri (12)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais