O, 21.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Berluskoni paziņo, ka esot gatavs iet cietumā

BNS
Berluskoni paziņo, ka esot gatavs iet cietumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/LETA

Bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni paziņojis, ka esot gatavs iet cietumā, ja arī Augstākā tiesa atzīs viņu par vainīgu lietā par nodokļu nemaksāšanu, par ko zemākas instances tiesa viņam ir piespriedusi viena gada cietumsodu, un neizmantos iespēju gados veciem cilvēkiem izciest sodu mājas arestā vai strādājot sabiedrisku darbus.

«Es nedošos trimdā. Es arī nepiekritīšu, ka man liek veikt sabiedriskos darbus kā noziedzniekam, kurš jāpāraudzina,» Berluskoni sacīja intervijā, kas svētdien publicēta Itālijas laikrakstā «Libero».

«Esmu jau gandrīz 78 gadus vecs un man būtu tiesības uz mājas arestu, bet, ja viņi atzīt mani par vainīgu, ja viņi uzņemas šo atbildību, es iešu cietumā,» teica ekspremjers.

«Neesmu gulējis veselu mēnesi. Es pamostos naktī un skatos griestos, domājot, ko viņi man ir nodarījuši,» sacīja Berluskoni.

Tomēr viņš uzsvēra: «Esmu visai optimistisks, viņi nevar atzīt mani par vainīgu. Es [tajā laikā] biju premjerministrs, ko gan es varēju zināt par līgumiem par televīzijas raidīšanas tiesībām?»

Berluskoni oktobrī tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņa mediju koncernā «Mediaset». Tiesa viņam piesprieda viena gada cietumsodu un aizliegumu piecus gadus ieņemt vadošus amatus valsts pārvaldē, bet trīs gadus - uzņēmumos. Pēc apelācijas sūdzības iesniegšanas sprieduma izpilde tika apturēta. Apelāciju tiesa Berluskoni pārsūdzību izskatīs otrdien.

Apsūdzībā teikts, ka Berluskoni piederošais mediju koncerns «Mediaset» mākslīgi palielināja filmu izplatīšanas tiesību cenas, ko pārdeva sev piederošiem uzņēmumiem un tad tās atkal atpirka «Mediaset». Tādējādi uzņēmums samazināja savus ienākumus un maksāja mazākus nodokļus. Gan kompānija, gan Berluskoni apsūdzības noliedz.

Labēji centriskais politiķis un mediju magnāts, kas trīs reizes vadījis Itālijas valdību un dominējis Itālijas politikā 20 gadu, ir iesaistīts vēl daudzās tiesvedībās par korupciju, krāpšanos ar nodokļiem , grāmatvedības datu viltošanu un nelikumīgu politisko partiju finansēšanu.

Berluskoni ir piespriests arī septiņu gadu cietumsods par nepilngadīgas prostitūtas pakalpojumu izmantošanu un viena gada cietumsods par to, ka viņam piederošā laikrakstā tika publicēts policijas slepeni noklausītas sarunas teksts. Arī šie cietumsodi nav stājušies spēkā, jo ir iesniegtas apelācijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu