Pk, 27.01.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas Radio pērn strādājis ar nelieliem zaudējumiem

Latvijas Radio pērn strādājis ar nelieliem zaudējumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Valsts SIA «Latvijas Radio» (LR) 2012.gadu noslēdzis ar 14 688 latu zaudējumiem, liecina uzņēmuma gada pārskats.

2011.gadā LR strādāja ar 40 380 latu peļņu.

LR apgrozījums pērn palielinājies par 33 377 latiem un sasniedzis 4,9 miljonus latu.

LR ieņēmumi bijuši 5,1 miljons latu, kas ir par 2,8% lielāki nekā 2011.gadā. Valsts dotācija bijusi 81% no kopējiem ieņēmumiem jeb 4,2 miljoni latu.

Administrācijas izmaksas bijušas 249 990 lati, kas ir par 17% lielākas nekā 2011.gadā.

LR nodrošina pārraidīšanu piecās programmās LR1 - nacionālā programma, LR2 - latviešu mūzikas programma, LR3 «Klasika» - klasiskās mūzikas programma, LR4 «Doma laukums» - integrācijas programma un LR5 «NABA» - studentu radio un Saeimas plenārsēžu translācija.

Visu piecu programmu raidīšanas apjoms bijis 42 800 stundas. Vienas raidstundas izmaksas bijušas 116,91 lats, kas ir par 3,9% vairāk nekā 2011.gadā.

Kā norādīts LR vadības ziņojumā, 2012.gada pamata rādītāji ļaujot apgalvot, ka iepriekšējā gadā izdevies izpildīt uzdevumu - sabiedriskā pasūtījuma nepārtrauktības un stabilitātes nodrošināšanu.

Pagājušajā gadā notikušas izmaiņas visās programmās, palielinot reģionālās informācijas īpatsvaru, sižetus par notikumiem ārvalstīs, īstenojot jaunus sadarbības projektus u.c.

Pērn lielāka uzmanība pievērsta satura kvalitātei, izstrādāti jauni žurnālistu vērtēšanas un precizēti raidījumu vērtēšanas kritēriji.

Kopumā 2012.gads LR iezīmējis pakāpenisku iziešanu no krīzes satura ražošanas izpratnē, taču nodrošinājums nav būtiski mainījies. Palielinoties raidījumu skaitam, arvien vairāk jūtams resursu trūkums. LR joprojām strādājot krīzes apstākļos, vienlaikus cenšoties attīstīt programmu ar dažādu projektu palīdzību.

Saglabājoties arī nepietiekama apraide. Finanšu trūkuma dēļ LR5 var dzirdēt tikai Rīgā un tās apkārtnē, bet LR3 tikai dažās pilsētās.

Kā teikts vadības ziņojumā, būtisks krīzes seku pārvarēšanas pasākums būtu algu palielināšana žurnālistiem, jo, lai konkurētu ar pieaugošo atalgojumu privātajā sektorā, LR žurnālistu atalgojumu iespējams palielināt, tikai palielinot slodzi. Savukārt tas neveicinot pamata pienākumu efektīvu pildīšanu.

Tajā pašā laikā LR tirgus daļa saglabājoties nemainīga. LR1 tā sasniedz 10%, LR2 pārsniedz 20%, bet kopējā visu programmu tirgus daļa ir aptuveni 40%.

Kopumā LR klausītāju skaits 2012.gadā bijis 869 000, bet LR daļa radio klausītāju kopskaitā bijusi 38%.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu