40 gados vēl nav par vēlu bērniņam... (214)

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Flickr

Pirmā mazuļa laišana pasaulē vecumā ap 40 vairs nav nekāds brīnums. Bet vai vecums ietekmē dzemdību norisi? Lasi un uzzināsi vairāk!

Tagad vēlīnas dzemdības skaitās sievietēm vecumā pēc 35 gadiem, un

šīs tendences palielināšanās pēdējā gadu desmitā tik tiešām ir novērojama.

Vai dzemdēt pēc 30 ir slikti? No vienas puses, grūtniecība un dzemdības ir dabīgs process, ko daba mūsos ieprogrammējusi, no otras puses, tas paaugstina prasības pret sievietes organismu.

Visi sievietes orgāni palielina savas darbības apjomus par 20-45%

Piemēram, topošās māmiņas sirds ap 40. grūtniecības nedēļu pārsūknē 1,5-2 miljonus litru asiņu. Organisms ir spējīgs tikt galā ar šādu slodzi, bet situācijā, kad pirmās dzemdības sievietei ir pēc 35 gadiem, iespēja sastapties ar dažādām veselības problēmām ir lielāka. Piemēram, placentas darbības traucējumi, kuru dēļ mazulis var piedzīvot skābekļa trūkumu, dzemdību procesa traucējumi, kad kontrakcijas kļūst vājas, neefektīvas, pārstaigāts grūtniecības laiks, plīsumi, priekšlaicīgas dzemdības, kā arī imunitātes pazemināšanās, hronisku problēmu rašanās, tajā skaitā gan ginekoloģiskas, gan infekciozas problēmas.

Laiki mainās,

pirms dažiem desmitiem gadu ārsti jau par 26 gadus vecām «pirmdzemdētājām» teica, ka tas ir samērā vēls vecums

dzemdībām.

30-35% gadījumu māmiņām, kuras ir vecākas par 35 gadiem, pirmās dzemdības beidzas ar ķeizaru

Protams, nevajag uzskatīt, ka pirmā grūtniecība sievietei vecumā pēc 35 gadiem ir kaut kas briesmīgs, kas jāsalīdzina ar smagu pārbaudījumu. Ir patiešām daudz iespējamību, ka gan grūtniecība, gan dzemdības noritēs bez sarežģījumiem, jo katra sieviete tomēr ir individuāla personība un katras sievietes organisms šajā vecumā ir citādāks. Grūtniecības hormoni, īpaši estrogēni, tonizē muskuļu audus, sniedz tiem elastīgumu, nostiprina kaulu sistēmu, pazemina holesterīna līmeni un hipertonijas sākšanās risku.

Labvēlīgai dzemdību norisei

pats galvenais nav topošās māmiņas vecums, bet gan viņas veselības stāvoklis.

Dažkārt sievietes vecumā pēc 35 gadiem ir pat veselīgākas par jaunajām māmiņām ap 20 gadu vecumu.

Protams, tomēr pastāv problēmas, ar kurām topošās māmiņas pēc 35 saskaras biežāk nekā citas: piemēram, organisma hormonālā gatavība ar laiku kļūst vājāka un tieši tādēļ dzemdības mēdz būt grūtākas; ir grūtāk spiest, jo muskuļu un saišu elastīgums vairs nav pietiekoši liels. Bieži grūtniecības laikā nākas saskarties ar hipertoniju, muguras, spranda sāpēm.

Lai sievieti nosūtītu uz ķeizargrieziena operāciju, tomēr ir nepieciešams pamatojums: pārāk šaurs iegurnis, liels bērniņš, vājas saites utt. Ja šo problēmu nav, ja mamma ir noskaņojusies dabiskām dzemdībām, viss ir iespējams. Iekšējai pārliecībai arī šeit ir liela nozīme.

Par skādi nenāks

Nevajadzētu brīnīties arī par garo izmeklējumu un konsultāciju sarakstu, ko ārsts var ieteikt: vizīte pie ģenētiķa, hormonālie testi, asinsrites izmeklējumi utt. Tas viss palīdzēs novērst problēmas, kuras, kā zināms, var parādīties tieši pacientēm, kas dzemdē pēc 30 gadu vecuma.

No visu iespējamo problēmu saraksta, ar ko ir iespējams saskarties, visgrūtāk tikt galā ar tām, kas nerodas dzemdību laikā. Vieglāk ir tās nepieļaut, laikus novēršot. Šā iemesla dēļ topošajām māmiņām jāsaņem lielāka speciālistu uzmanība. Vēlams, lai vēlīnas grūtniecības gadījumā sieviete ne tikai apmeklētu pirmsdzemdību kursus un iepazītos ar kādu vecmāti, bet arī pati iedziļinātos un būtu ieinteresēta izprast visus riskus, lai objektīvi un savlaicīgi novērtētu situāciju.

Topošajām mammām jebkurā vecumā ir jābūt pret sevi saudzīgām:

vienmēr laikus jādodas pie ārsta un jānodod arī asins un urīna analīzes.
Komentāri (214)CopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu