Caune un padotie darba laikā cilā pudeles pļavā

Šodien, kad visā Latvijā piemin komunistiskā terora upurus, Jelgavas novada pašvaldība darba laikā sarīkoja policistu un sociālo darbinieku pārrunu semināru, kas noslēdzās ar skaļu popmūziku un alkohola pudeļu cilāšanu Zaķu pļavā Vilces pagastā.

Preses klātbūtne nav vēlama

Pāris stundu pēc uzstāšanās politiski represēto piemiņas pasākumā Svētbirzē ap pulksten 16.30 «Ziņas» Zaķu pļavā pamanīja virkni Jelgavas novada pašvaldības darbinieku, tostarp sociālos darbiniekus, policistus un novada Domes priekšsēdētāju Ziedoni Cauni. Pārdesmit cilvēku kompānija bija sasēdusies ap galdiem nojumēs, daļa cepa gaļu, bet vairums pulcējās ap uzkodām un alkoholiskajiem dzērieniem.

Pamanījusi «Ziņas», nekavējoties klāt bija Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge, žurnālistus raidot prom ar argumentu «preses klātbūtne šajā pasākumā nav vēlama».

Tikai pusstundu...

Jau pēc pulksten 17.00 Caune «Ziņām» telefoniski taisnojās, ka Zaķu pļavā uzturējies, augstākais, pusstundu. Vēlējies apskatīt, kā rit «seminārs». Kaut arī «Ziņas» novēroja, ka Caune labi iejuties darbinieku vidū, telefoniski viņš skaidro, ka mūziku licis nogriezt klusāk. Turklāt trešdien novada šefs runāšot ar attiecīgo nodaļu vadītājiem par to, ka datums tādai pasēdēšanai pļavā nav izraudzīts pareizais.

Sarīkojumā Zaķu pļavā piedalījās ap trīsdesmit novada sociālo darbinieku, virkne pašvaldības policistu, tostarp arī novada Pašvaldības policijas priekšnieks Haralds Dauginovičs.

Policisti kopā ar sociālajiem darbiniekiem cilā pudeles

Atrašanos Zaķu pļavā darba laikā un alkohola pudeļu cilāšanu skaidro Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone:«Jelgavas novada pašvaldības sociālais dienests, savā ikdienas darbā strādājot tandēmā ar pašvaldības policiju – gan apsekošanās, gan problemātisko situāciju risināšanā, jau laikus bija plānojuši dažādu darba jautājumu un situācijas analīzes sanāksmi.

Jāņem vērā, ka katrā pagastā darbojas pa sociālajam darbiniekam, tāpat uz katru pagastu ir iedalīts atbildīgais pašvaldības policists. Lai abi dienesti daudzās problemātiskajās situācijās spētu sastrādāties kompleksi, jautājumu izdiskutēšana tika plānota, sapulcinot visu pagastu sociālā dienesta darbiniekus un pašvaldības policistus.

Jā, novada teritorija ir plaša un dienās, kad pašvaldības ēkas lielā zāle ir aizņemta, pasākumi tiek organizēti vai nu ārpus telpām vai kādā no pagastiem. Arī šoreiz – izbraukums tika plānots Vilcē – gan ar stingru darba kārtību izbraukuma pirmajā daļā, gan neformālo gaisotni – darba dienas noslēgumā.

Darbs neesot paralizēts

Pasākuma organizēšana 14. jūnijā nav saistāma ar sēru dienas pasākumiem, jo piemiņas vārdā darbs netiek paralizēts. Novada domes priekšsēdētaja pievienošanās darbiniekiem pasākuma noslēgumā uz 20 minūtēm ir tikai ieinteresētības paušana, jo šādi dienestu vienojoši izbraukumi nav bieži.

Novada pašvaldības un savas personīgās cieņas apliecinājumu izsūtītajiem cilvēkiem priekšsēdētājs izrādīja, noliekot ziedus pie piemiņas akmens Svētbirzē. Ņemot vērā, ka arī Ziedoņa Caunes tēvs tika izsūtīts, ir neētiski piesaukt priekšsēdētāja vienaldzību pret 14. jūnija notikumiem.»

Uz augšu