Par Latvenergo lietas materiālu nopludināšanu lūdz piespiedu darbu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks

FOTO: LETA

Par AS «Latvenergo» amatpersonu kukuļošanas krimināllietas materiālu nopludināšanu apsūdzēto bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāju Ruslanu Balakleiski prokurors šodien notikušajās tiesas debatēs lūdza sodīt ar 280 stundu piespiedu darbu.

Savukārt pats Balakleiskis nemainīja savu sākotnējo attieksmi pret apsūdzību un pauda nostāju, ka viņa darbības nav kvalificējamas kā noziedzīgs nodarījums, līdz ar to apsūdzētais lūdza tiesu taisīt attaisnojošu spriedumu.

Kā informēja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, spriedums šajā lietā tiks pasludināts jau rīt, 13.jūnijā, plkst.11.30.

Kā ziņots, Balakleiska lietas izskatīšanu pēc būtības Centra rajona tiesa sāka 27.maijā, nopratinot četrus lieciniekus un vienu speciālistu, bet jau nākamajā dienā pēc paša Balakleiska uzklausīšanas tika pabeigta tiesas izmeklēšana. Balakleiskis nenoliedz savas apsūdzībā izklāstītās faktiskās darbības, taču viņš uzskata, ka tās kvalificējamas vien kā disciplinārpārkāpums, nevis noziedzīgs nodarījums.

Saskaņā ar apsūdzību Balakleiskis kompaktdiskus ar kriminālprocesā noklausīto sarunu ierakstiem paņēmis no savas nesen darbā pieņemtās kolēģes galda, nokopējis to saturu un nolicis atpakaļ. Neatbildēts paliek jautājums, kā audio failu kopijas nonāca līdz portālam «Pietiek.com». Apsūdzībā, kuru vakar tiesā lasīja prokurors, nebija minēts personas vārds, kuram Balakleiskis nodevis ierakstus.

Centra rajona tiesā izskatāmajā kriminālprocesā par cietušajiem atzīti bijušais «Latvenergo» prezidents Kārlis Miķelsons, toreizējais uzņēmuma viceprezidents Aigars Meļko un biznesa konsultants Andrejs Livanovičs. Tieši viņu savstarpējās telefonsarunas dzirdamas Balakleiska nokopētajos un vēlāk portālā «Pietiek.com» publiskotajos audio failos.

Kā ziņots, bijušais KNAB izmeklētājs apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 307.panta par nelikumīgām darbībām ar krimināllietas materiāliem un pēc KL 318.panta 1.daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Kopš šā gada 1.aprīļa gan KL 307.pantā, gan KL 318.panta 1.daļā paredzētā sankcija ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trīs gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana (uz laiku no 15 dienām līdz trim mēnešiem), vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga iepriekš informēja, ka bijušajam KNAB izmeklētājam apsūdzība uzrādīta par atsevišķu «Latvenergo» krimināllietas materiālu zādzību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Materiāli trešajām personām nodoti CD matricas veidā. Izmeklēšanā nav iegūti pierādījumi, ka Balakleiskis savas darbības veicis mantkārīgā nolūkā.

Kā ziņots, portāls «Pietiek.com» pērn pavasarī publiskoja vairākas telefonsarunas starp, iespējams, Livanoviču, Miķelsonu un Meļko. Sarunas esot ierakstītas 2010.gadā, KNAB izmeklējot «Latvenergo» amatpersonu iespējamo piekukuļošanu.

Pēc audioierakstu sarunu failu «Latvenergo» amatpersonu krimināllietā publiskošanas KNAB nekavējoties sāka dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu, kurš vainojams materiālu nopludināšanā. Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» Balakleiskis iepriekš apstiprināja, ka informāciju nopludinājis tieši viņš, lai pievērstu uzmanību šīs lietas izmeklēšanas problēmām.

    Uz augšu