Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pēc remonta atvērts Ļeņina mauzolejs

LETA/AFP
Pēc remonta atvērts Ļeņina mauzolejs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Pēc nopietna remonta trešdien Maskavā atkal atvērts Ļeņina mauzolejs, kura pamatus bija sabojājis ūdens, vēsta mediji.

Mauzolejā 80 gadus nebija notikuši nekādi lieli remonti, pavēstīja Federālais apsardzes dienests, kas ir atbildīgs par ēku.

Atbildīgās struktūras likušas veikt remontu, jo ēkas pamati bija sākuši šķiebties un tos bija sabojājis ūdens.

Lai stabilizētu struktūru, ticis iesūknēts cements, paskaidroja dienests, norādot, ka remonta laikā Ļeņina mūmija nav tikusi pārvietota.

Kaut arī mauzolejs joprojām ir populārs tūrisma objekts, arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju atbalsta ideju, ka revolūcijas vadonis būtu jāaizvāc no mauzoleja un jāapglabā.

Pēdējo reizi plašākas debates par šo jautājumu izvērsās pērn, kad Kremļa partija «Vienotā Krievija» sāka kampaņu par Ļeņina apbedīšanu, tomēr diskusijas drīz vien tika izbeigtas.

Tobrīd 56% Krievijas iedzīvotāju piekrita idejai, ka Ļeņinu vajadzētu apglabāt, liecināja Levadas centra veiktās aptaujas dati. 31% pauda pārliecību, ka boļševiku vadoņa pīšļiem ir jāpaliek mauzolejā.

Vairākas augstas Krievijas amatpersonas jau iepriekš atbalstījušas ideju par Ļeņina apbedīšanu, tomēr prezidents Vladimirs Putins taktiski atbalstījis «status quo» saglabāšanu.

Vēl decembrī viņš sacīja, ka Ļeņina mūmijas izstādīšana publiskai apskatei atbilst krievu tradīcijām, kā citus piemērus piesaucot pareizticīgo baznīcas svēto pīšļus, kas apskatāmi slavenajos klosteros Krievijā, Ukrainā un Grieķijā.

Lēmums par Ļeņina mūmijas pārvietošanu tiek uzskatīts par sociāli sprādzienbīstamu, jo pret šo ideju aktīvi iebilst daudzi komunisma ideoloģijas sekotāji.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu