Ierosināta būvfirmas «BMGS» maksātnespējas lieta (3)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa ierosinājusi Latvijas būvfirmas AS «BMGS» maksātnespējas lietu, liecina Maksātnespējas subjektu datubāzē pieejamā informācija. Saskaņā ar datiem Tiesu informatīvajā sistēmā «BMGS» maksātnespējas pieteikumu iesniegusi SIA «7.Projekts».

Kā informēja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, tiesnesis Raimonds Buls minēto maksātnespējas lietu izskatīs 25.aprīlī plkst.13.

«BMGS» prezidents Viktors Para biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka uzņēmums ar «7.Projektu» jau šo jautājumu ir atrisinājis un parakstīts dokuments, ka «7.Projekts» savu prasību tiesai atsauks.

«Tās ir kārtējās muļķības, kādas bieži notiek, spēlējoties ar maksātnespējas pieteikumiem. «7.Projekts» bija apakšuzņēmēji vienā no mūsu objektiem, viņu paveiktajā darbā tika konstatēts brāķis, tāpēc daļa paredzētās summas netika samaksāta - runa ir par aptuveni 150 000 latu. Radās konflikts un «7.Projekts» iesniedza tiesā maksātnespējas pieteikumu,» skaidroja Para.

Ar «7.Projekts» valdes priekšsēdētāju Vladimiru Bogdanovu biznesa portālam «Nozare.lv» nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, šā gada martā Lietuvas valsts kompānija «Klaipedos nafta» noslēdza līgumu ar «BMGS» par Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa krasta infrastruktūras projektēšanas un celtniecības darbiem.

BMGS apņēmās šos darbus paveikt līdz 2014.gada 1.oktobrim par summu, kas nepārsniedz 27,19 miljonus eiro (19,1 miljonu latu), nerēķinot pievienotās vērtības nodokli.

Lai līgums stātos spēkā, tas vēl bija jāapstiprina «Klaipedos nafta» akcionāru pilnsapulcē.

Kā ziņots, būvfirmas «BMGS» konsolidētais apgrozījums 2011.gadā bija 39,1 miljons latu, un tas ir par 4,7% lielāks nekā 2010.gadā, liecina «Firmas.lv» informācija.

2010.gadā «BMGS» strādāja ar 37,35 miljonu latu konsolidēto apgrozījumu.

«BMGS» konsolidētā peļņa 2011.gadā bija 538 138 lati, un tā bija par 24,7% mazāka nekā 2010.gadā, kad konsolidētā peļņa bija 714 645 lati.

AS «BMGS» pamatdarbība ir hidrotehniskā celtniecība, tiltu būvniecība, kā arī pāļu pamatu izveidošana. Uzņēmums veic betona ražošanu, dzelzsbetona konstrukciju un metāla konstrukciju ražošanu, sniedz ģeotehnikas pakalpojumus, iznomā mehānismus celtniecības darbu veikšanai.

«BMGS» hidrotehniskās un civilās būvniecības jomā darbojas vairāk nekā 50 gadus. Kompānijas galvenais darbības virziens ir ostu būvju, jebkura tipa pāļu pamatņu, tiltu, dzelzceļu būvju celtniecība, kā arī tiek piedāvāti pakalpojumi projektēšanas un ģeotehniskās izpētes jomā.

«BMGS» ir 1952.gadā dibinātā «Tresta Baltmorgidrostroj» tiesību pārņēmēja. Uzņēmuma lielākais akcionārs ir Viktors Para, kuram pieder 25% akciju. Uzņēmuma akcionāri vēl ir 80 fiziskas personas un divas juridiskas personas.

Svarīgākais
Uz augšu