Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zatleram tika lētākais, nevis labākais Pulkinenas piedāvātais dzīvoklis

Zatleram tika lētākais, nevis labākais Pulkinenas piedāvātais dzīvoklis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Foto: LETA

Bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera (RP) vajadzībām ticis iegādāts lētākais, nevis labākais no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas konkursā piedāvātajiem dzīvokļiem, žurnālam «Kas jauns?» apstiprinājusi Pulkinena.

Uzņēmēja žurnālam norāda, ka šo dzīvokli kā labāko no visiem piedāvājumiem valsts izvēlējās divreiz. Pirmo reizi kā īres dzīvokli uz 18 mēnešiem, bet otru reizi nopirka.

«Jau toreiz neslēpu savu viedokli par komisijas izvēlētā dzīvokļa stāvokli, kā arī norādīju uz to, ka dzīvoklis, manuprāt, nav līdzvērtīgs tiem valstij piederošiem dzīvokļiem, kuros dzīvo bijušie Latvijas prezidenti. Uz jautājumu, kāpēc tika izvēlēts šis dzīvoklis, varu teikt - cik man zināms no konkursa rezultātiem, tas bija lētākais no visiem piedāvātajiem,» žurnālam sacīja Pulkinena.

Viņa informēja, ka konkursam piedāvājusi divus dzīvokļus, kas abi atrodas vienā ēkā, bet ar pilnīgi dažādu ekskluzivitātes pakāpi. Pulkinenas un Zatlera viedokli par to, kuru dzīvokli iegādāties, konkursa komisija neesot prasījusi.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas par 484 934 latiem iegādājās dzīvokli bijušajam Valsts prezidentam Zatleram. Vēlāk atklājās, ka dzīvokļa remontam nepieciešami vēl aptuveni 80 000 latu.

Savulaik eksprezidentiem Guntim Ulmanim un Vairai Vīķei-Freibergai atvēlēto dzīvokļu remontam tika tērētas daudz iespaidīgākas naudas summas, taču viņu dzīvokļi netika pirkti, bet piešķirti VNĪ valdījumā esošajā dzīvojamā mājā Brīvības ielā 38. Mājokli Zatleram nācās pirkt, jo šajā mājā brīvu dzīvokļu vairs nebija.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai piešķirtā dzīvokļa remonts izmaksāja 450 679 latus un lielākā daļa remonta izmaksu jeb aptuveni 145 000 latu tika tērēti par koka paneļiem un iebūvētajām mēbelēm. Savukārt eksprezidenta Gunta Ulmaņa dzīvokļa iekārtošana izmaksāja 112 204 latus. Asu kritiku izpelnījās fakts, ka eksprezidenta dzīvoklī teju par 100 latiem tika pirkts tualetes papīra turētājs un par 630 latiem - spogulis.

Likumā «Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu» noteikta garantija, ka, atstājot prezidenta amatu, persona, kas bijusi ievēlēta par Valsts prezidentu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli. Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Patlaban Saeimā tiek skatīti grozījumi likumā «Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu». Likumprojektā, ko Saeimā iesniedzis Valsts prezidents Andris Bērziņš, rosināts atteikties no eksprezidentu nodrošināšanas ar dzīvokli pēc prezidentūras. Kā kompensējošu mehānismu piedāvāts palielināt bijušā prezidenta ikmēneša pensiju, kas dotu iespēju brīvi izvēlēties sev mājokli.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu