BBC atvainojas Meksikai (30)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrānšāviņš

Raidsabiedrība BBC ir nosūtījusi vēstuli Meksikas vēstniekam Londonā, lai atvainotos par Meksikai veltītajām apvainojošajām piezīmēm, kas izskanēja vienā no populārākajiem televīzijas raidījumiem "Top Gear" ("Gāzi grīdā").

Vēstulē raidsabiedrība pavēstīja, ka izjūt nožēlu, ja ir aizvainojusi dažus cilvēkus, taču piebilda, ka joki, kas balstīti uz nacionāliem stereotipiem, ir britu humora sastāvdaļa.

Jau ziņots, ka Meksikas vēstnieks Londonā aizsūtījis niknu vēstuli BBC vadītājiem, sūdzoties par "aizskarošajiem un ksenofobiskajiem" komentāriem, kādus izteikuši slavenā televīzijas šova "Gāzi grīdā" vadītāji.

Pēc attiecīgās šova epizodes translēšanas simtiem meksikāņu sazinājās ar interneta vietni "BBC Mundo", kas piedāvā BBC ziņas spāniski runājošajās valstīs, lai izteiktu sašutumu par raidījuma vadītāju Ričarda Hamonda, Džeremija Klārksona un Džeimsa Meja izteiktajām piezīmēm. Daudzi meksikāņi savu sašutumu pauda neskaitāmās elektroniskā pasta vēstulēs, kuras saņēma Meksikas mediji.

Arī Meksikas senātā šī lieta izsauca rezonansi, un likumdevēji apsvēra iespēju ierosināt priekšlikumu par cenzūras ieviešanu.

Kā ziņots iepriekš, vēstnieks Edvardo Medina Mora izteica sašutumu par šova vadītāju svētdien Lielbritānijā translētajā šova epizodē paustajiem apvainojumiem.

"Kādēļ gan jūs varētu vēlēties meksikāņu automobili? Automobiļi atspoguļo nācijas raksturīgās īpašības, vai ne? Meksikāņu automobiļi būs slinki, nevarīgi, uzpūtīgi, pārāk smagi, pusaizmiguši, atspiedušies pret žogu, skatoties uz kaktusu, kas mēteļa vietā apklāts ar segu ar caurumu vidū," sacīja Hamonds, apspriežot meksikāņu sporta automobili "Mastretta".

Vadītāji arī aprakstīja meksikāņu ēdienu kā "apceptus vēmekļus" un izteica pieņēmumu, ka meksikāņi visu dienu pavada guļot.

"Tādēļ mēs nesaņemsim par šo sūdzības, jo Meksikas vēstniecībā vēstnieks sēdēs ar televizora tālvadības pultīm šādi," izliekoties, ka viņš ir atzvēlies krēslā un krāc, pavēstīja Klārksons.

Vēstnieks pieprasīja, lai BBC nosaka raidījuma vadītājiem izteikt publisku atvainošanos.

"Televīzijas programmas vadītāji ķērās pie briesmīgiem, rupjiem un nepiedodamiem apvainojumiem, lai veicinātu aizspriedumainu attieksmi pret Meksikas tautu, viņu kultūru, kā arī viņu oficiālo pārstāvi Lielbritānijā. Šīs apvainojošās, ksenofobiskās un pazemojošās piezīmes kalpo tikai tam, lai pastiprinātu negatīvus stereotipus un radītu aizspriedumus pret Meksiku un tās cilvēkiem," savā vēstulē norāda vēstnieks.

"Mēs esam saņēmuši vēstuli no Meksikas vēstnieka un atbildēsim viņam nekavējoties," savā paziņojumā norādīja BBC.

Arī Lielbritānijas parlamenta deputātu grupa pieprasīja, lai raidsabiedrība BBC publiski atvainojas par Meksikai veltītajām "nekulturālajām, noniecinošajām un rasistiskajām piezīmēm", kas izskanēja televīzijas raidījumā.

Savā paziņojumā BBC atzina, ka izteiktie komentāri bijuši rupji un nekaunīgi, taču tie nebija ļauni domāti.

"Mūsu pašu komiķi joko, ka briti ir drausmīgi pavāri un drausmīgi romantiķi, un mēs jokojam par to, ka itālieši ir dezorganizēti un pārāk teatrāli, francūži ir iedomīgi un vācieši ir pārāk organizēti," pavēstīja BBC, piebilstot, ka saskaņā ar BBC izstrādātajām vadlīnijām televīzijas raidījumos uz stereotipiem balstīti joki ir atļauti programmās, kuru skatītāji ir informēti par to iespējamību.

Arī "Gāzi grīdā" izpildproducents personīgi atvainojās Meksikas vēstniekam par piezīmēm, kas tika izteiktas tieši par viņu.

Raidījuma "Gāzi grīdā" vadītāji ir plaši pazīstami ar savu skarbo zobošanos. 2008.gadā simtiem skatītāju izteica sūdzības par Klārksona izteikto joku par prostitūtu slepkavošanu.

Televīzijas šovu nosodīja arī BBC neatkarīgais uzraugs, jo epizodē, kas norisinājās Arktikā, tā vadītāji, vadot automobili, lietoja alkoholu.

Komentāri (30)CopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu