Pk, 19.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizliedz «legālās narkotikas»

LETA
Aizliedz «legālās narkotikas»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23

Turpmāk Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts tiks aizstāts ar jaunāko psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulām, tādējādi ierobežojot, piemēram, «Spices» maisījumu izplatību. Tā šodien lēma Saeimas deputāti otrajā, galīgajā, lasījumā, pieņemot grozījumus likumā «Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību».

«Tas, ka aizliegto vielu nosaukumi sarakstā tiks aizstāti ar ķīmiskajām formulām, būs labs risinājums, lai psihoaktīvo vielu ražotājiem liegtu iespēju piedāvāt arvien jaunas apreibinošās vielas, kuras būtībā ir tās pašas, kas iekļautas sarakstā, tikai ar nedaudz citu struktūru,» iepriekš akcentēja Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (RP).

Līdz šim kontrolējamo vielu saraksti vairākkārt papildināti ar jaunām apritē nonākušām psihoaktīvām vielām, taču

uz izmaiņām sarakstā strauji reaģē šo vielu ražotāji, tirgū piedāvājot aizvien jaunus atvasinājumus,

informēja Saeimas Preses dienestā.

Saraksta papildināšana nedod rezultātu

Izmaiņas līdzšinējā kārtībā nepieciešamas, jo saraksta papildināšana ar atklātām jaunām vielām nedod vēlamo rezultātu un ražotāju iespējas sintezēt jaunas vielas, nedaudz pamainot ķīmisko struktūru, ir teju bezgalīgas, norāda likumprojekta autori Veselības ministrijā (VM).

Populārāko jauno psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulas sagatavos VM, un tādējādi tiks ierobežota visu šajās ķīmiskajās grupās iekļauto vielu izmantošana.

Sagatavotās pamatformulas ietver visas patlaban apritē esošās jaunās psihoaktīvās vielas, kā arī daļu no vielām, kas varētu tikt sintezētas no jauna ar paredzamu psihoaktīvo iedarbību.

Par šo jomu atbildīgās amatpersonas Juridisko komisiju informējušas, ka būs nepieciešams arī veikt ar likumu saistītu Ministru kabineta noteikumu grozījumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu