Auto, kas "ēd" 100 litrus degvielas

Ar šo auto var mierīgi uzbraukt katrā kalniņā un izbraukt katru grāvi. Braucot palīgā elektrības atjaunošanas darbos, vienu reizi gan gadījies “iesprūst” grāvī

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Ar šādu auto Latgales elektriķiem palīgā steidzās Bauskas zemessargi. 54.Inženiertehniskā bataljona pārstāvji Viesturs un Edgars portālam TVNET stāsta, ka iespaidīgais visurgājējs tērē litru benzīna uz vienu kilometru.

No Bauskas atvestajam, bet pie Nagļiem ieraudzītajam visurgājējam ir divas degvielas tvertnes - katra savā auto pusē. Katrā bākā var ieliet 80 litrus benzīna.

Viesturs stāsta, ka līdz Rīgai pat ar pilnām degvielas tvertnēm aizbraukt nevarētu, jo pa ceļam būtu jāuzpildās. Taču līdz Rēzeknei, kur zemessargi pavada naktis, gan izdosies aizbraukt.

Postījumu novēršanā

šajās dienās ar visurgājēju nobraukts vairāk kilometru nekā citreiz pa visu gadu kopā.

Ikdienā visurgājējs pārsvarā netiek izmantots. Pa retam to lieto zemessargu mācībās. Interese par iespaidīgo auto bijusi arī medniekiem.

Tā kā visurgājēja kāpurķēdes ir apdarinātas ar gumiju, tas var pārvietoties arī pa ceļiem un ielām, tos nebojājot. Arī portāls TVNET novēroja, ka automobilis pa Latgales piesnigušajiem un slidenajiem ceļiem pārvietojās stabili un samērā ātri.

Ar šo auto var mierīgi uzbraukt katrā kalniņā un izbraukt katru grāvi. Braucot palīgā elektrības atjaunošanas darbos, vienu reizi gan gadījies “iesprūst” grāvī

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Liels palīgs un atspaids

Elektriķi saka, ka zemessargu visurgājējs ir liels atspaids elektrības atjaunošanā. Ar šo auto tiek veidoti ceļi un takas sniega un sagāzto koku pilnajos mežos.

Kamēr sniega bijis ļoti daudz (pat pāri metram), elektriķiem bijis ļoti grūti pa to pārvietoties, lai vispār piekļūtu pie vadiem.

Elektriķi pa piesnigušajiem mežiem vadus un aprīkojumu nesuši slapjām mugurām.

Tādēļ visurgājējs un tā spēja pārvietoties pa kalniem un bedrēm ļoti noder.

Bauskas zemessargi elektrības atjaunošanā šai apkārtnē iesaistīti jau kopš 3.janvāra. Ik dienas viņi strādā līdz aptuveni pulksten 17. Ilgāk gan ne, jo tad iestājas tumsa un elektriķi vairs neredz, ko darīt.

Aukstums netiek klāt

Lai gan ir mitra un auksta ziemas diena, Viesturs saka, ka viņiem nesalst. Auksti nav bijis arī vēsākajās dienās. Zemessargiem kājās ir divi zābaku pāri – iekšzābaki un virszābaki. Kājas tajos bijušas siltumā arī vēsākajā laikā.

Lai arī pēc elektrības atjaunošanas darbiem zemessargus ēdina labi un arī dzīvošana viņiem nodrošināta viesnīcā, viņi cer, ka jau nākamnedēļ varēs doties atpakaļ uz mājām Bauskā.

Zemessargi vakarus pavada viesnīcā Rēzeknē. Pirmajā dienā, nezinot, kas viņi tādi ir, un komunikācijas kļūdu dēļ viesnīcnieki viņiem pašiem prasīja arī samaksu. Taču tagad viss esot nokārtots un par viņu uzturēšanos viesnīcā pašiem neprasa maksāt.

Uz augšu