Mercedes-Benz pievēršas nākotnes mobilitātei

FOTO: Daimler

Kā zināms, BMW šobrīd gatavo ne tikai sportisku hibrīdauto par 150 tūkstošiem sterliņu mārciņu - uzņēmuma tuvākās nākotnes plānos ietilpst arī pilsētas mazauto ar elektromotoru.

Jaunākā informācija no vācu ražotāju aizkulisēm liecina, ka pēc elektriskā superauto uz SLS AMG bāzes izlaišanas dienas gaismu ieraudzīs arī pilsētas elektromobiļi, kuru izstrāde jau notiek pilnā sparā.

Kā raksta Autocar, Mercedes dizaina studijā Jokohamā tiek veidota virkne dizaina prototipu automobilim, kurš tiešā veidā konkurēs ar BMW Mega City mašīnīti, un arī uz VW Up! konceptauto bāzes konstruēto Audi lielpilsētu auto.

Autocar rīcībā ir skiču un māla modeļu attēli, kuros redzami pirmie pilsētas elektromobiļa veidojumi, kam par bāzi esot ņemta topošā Smart ForFour tehnoloģiskā platforma, kurā dzinējam vieta paredzēta aizmugurē.

Konkrētākas informācijas par topošajām metropoļu elektromašīnām, kuru degungalus rotās liela trīs staru zvaigzne, pagaidām arī nav, taču var atzīmēt, ka pirmais izstrādājums, kas tapis Mercedes-Benz Mega City Mobility projekta ietvaros un tiks ražots sērijveidā, ir Smart E-Scooter, ko vācieši parādīja Parīzes auto šovā oktobrī.

Uz augšu