Ēģiptē pūlis Klintoni sagaida, skandinot «Monika, Monika»

ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni Ēģiptes ostas pilsētā Aleksandrijā svētdien sagaidīja cilvēku pūlis, kas uz viņu meta tomātus un skandināja «Monika, Monika» atgādinot par viņas vīra Bila Klintona dēku ar Baltā nama praktikanti Moniku Levinsku, kad viņš bija ASV prezidents.

Pūlis bija sanācis pie ASV konsulāta ēkas Aleksandrijā. Klintone ieradās Ēģiptes ostas pilsētā atklāt konsulātu, kas tika slēgts 1993.gadā, ASV samazinot ASV budžeta izdevumus. Tagad tas tika atkal atvērts, lai palīdzētu Ēģiptes ekonomikas izaugsmei.

Tomāti, kurpes un ūdens pudele tika mesti Klintoni pavadošā konvoja virzienā. ASV amatpersonas norādīja, ka ASV valsts sekretāres automašīnai nekas no pūļa mestā netrāpīja.

Sabiedrībā dusmas par ASV iespējamo atbalstu «Musulmaņu brālībai»

Protestējošos saniknoja aizdomas, ka Vašingtona ir palīdzējusi islāmistu kustībai «Musulmaņu brālība» uzvarēt parlamenta vēlēšanās, kas notika pēc tautas sacelšanās, kad pērn tika gāzts valsts prezidents Hosnī Mubaraks.

«Vēlos skaidri pateikt, ka ASV ar to nav saistītas, tās Ēģiptē neizvēlas uzvarētājus vai zaudētājus, pat ja mēs to varētu, ko, protams, mēs nevaram,» Klintone apliecināja, atklājot konsulātu.

Tiekas ar augstākajām amatpersonām

Svētdien tikās gan ar Ēģiptes jaunievēlēto prezidentu Mohamedu Mursi, gan Augstākās Bruņoto spēku padomes līderi feldmaršalu Huseinu Tantavi.

Viņa aicināja bruņotos spēkus atbalstīt pāreju uz civilu valsts pārvaldi un izrādīt cieņu vēlēšanu rezultātiem.

«Demokrātija nav tikai vairākuma gribas atspoguļojums, tā ir arī mazākuma tiesību aizstāvība,» viņa teica uzrunā Aleksandrijā.

Tāpat ASV valsts sekretāre Ēģiptē tikās ar vietējo kristiešu kopienu un sievietēm līderēm.

Pēc Ēģiptes apmeklējuma Klintone devās uz Izraēlu.

Uz augšu