NEPLP locekle neapmierināta ar radio raidījuma viesu izvēli

FOTO: LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Aija Cālīte-Dulevska publiski paudusi neapmierinātību ar Latvijas Radio raidījuma «Krustpunktā» viesu izvēli.

Šodien plašas diskusijas sociālajā tīklā «Twitter» rosināja radio raidījums, uz kuru tika uzaicināti sabiedrībā pazīstamie polittehnologi Jurģis Liepnieks, Dans Titavs, kā arī sabiedrisko attiecību speciālists, savulaik premjera Andra Bērziņa preses sekretārs Arnis Lapiņš.

Reaģējot uz šādu viesu izvēli, Cālīte-Dulevska ietvītoja: «Ceru, ka @LatvijasRadio reklāmas daļa saņem kādu naudiņu par šo pīāristu/»spindoctors« reklamēšanu.»

Portāla «politika.lv» galvenā redaktore Dita Arāja aicināja NEPLP pārbaudīt, «kādas saites Latvijas Radio saista ar polittehnologiem», un pauda prieku, ka arī NEPLP izbrīnījusi personāliju izvēle.

Uz to Cālīte-Dulevska skaidroja, ka lūgs Monitoringa centru «uzskaitīt, cik adekvāta ir personāliju izvēle, kā ar viedokļu daudzveidību». Šīs izpētes dati tikšot publiskoti NEPLP mājaslapā.

Vēlāk biznesa portālam «Nozare.lv» Cālīte-Dulevska skaidroja, ka pēdējā laikā uz šo Latvijas Radio raidījumu tiek pārāk bieži aicināti cilvēki, kuri «spēlē vienos vārtos».

«Skaidrs, ka programmas veidotājam ir savi argumenti par aicinātajiem viesiem un par to var diskutēt, tomēr ir nekorekti aicināt cilvēkus, kas spēlē »vienos vārtos«. Cilvēks, kas iepriekš skaidri un gaiši deklarējis, ka strādā Tautas partijas un »Saskaņas centra« labā, tiek aicināts komentēt Nacionālās apvienības viedokli saistībā ar tieslietu ministra demisiju. Kā tādiem var ticēt?» jautāja Cālīte-Dulevska.

Izbrīnu par sacelto ažiotāžu pauda radījuma vadītājs Aidis Tomsons, kurš «Twitter» skaidroja, ka uz raidījumu tika aicināti bijušie premjeru padomnieki, jo raidījuma temats bija par to, vai pašreizējā premjera Valda Dombrovska (V) birojs izdarījis spiedienu uz tieslietu ministru Gaidi Bērziņu (VL-TB/LNNK).

Viņš uzsvēra, ka, piemēram, Liepnieks aicināts, jo viņš bija saistīts ar ebreju īpašumu sarakstu Aigara Kalvīša valdībā.

«Centāmies arī, lai bijušie premjeri būtu no dažādiem politiskiem spēkiem, un, protams, spēja argumentēt ir svarīga,» akcentēja Tomsons.

Šāds skaidrojums Cālīti-Dulevsku neapmierināja, kura norādīja, ka «būtībā vienalga, ar ko viņš [Liepnieks] saistīts».

«Latvijā taču ir pietiekami daudz cilvēku, kas spēj kompetenti un argumentēti komentēt sabiedrībā notiekošo. Cilvēks, kurš par naudu kādu kritizē vai peļ, lai nerunā tagad par ētiku,» aicināja NEPLP locekle.

Sašutums par Cālītes-Dulevskas rakstīto pausts Latvijas Radio oficiālajā «Twitter» kontā, kur norādīts, ka programmu veidotājiem ir savi argumenti par aicinātajiem viesiem un par to vienmēr var diskutēt, taču ir «vairāk nekā nekorekti no NEPLP amatpersonas dzirdēt cerības, ka par saturu tiks samaksāts».

«Absurdi, aizvainojoši un absolūti nepamatoti,» norāda Latvijas Radio.

Cālītes-Dulevskas rakstīto kritizējuši arī citi «Twitter» lietotāji, piemēram, bijušais Latvijas Radio ģenerāldirektors, patlaban Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadītājs Dzintris Kolāts to novērtējis kā «ļoti tuvu politiskajam spiedienam».

Uz augšu