Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Prezidents Mātes dienā vēl gaišus mirkļus ikvienā ģimenē

Valsts prezidents Andris Bērziņš novēl, lai Mātes diena ir mīlestības un gaišu mirkļu ietverta ikvienā ģimenē. «Lai ikviena sieviete, kurai ir lemts piedzīvot skaisto mātes lomu, šajā dienā saņem patiesu sirds siltumu un cieņas apliecinājumus. Ikvienu, kas ir piedzīvojis mātes mīlestības spēku, aicinu atcerēties un domās vai darbos pateikties visdārgākajam, kas pasaulē ir - mīļajai mātei!» apsveikumā uzsver Bērziņš.

Viņš norāda, ka māte ir visdārgākais, kas ikvienam cilvēkam pasaulē ir. «Māte ir visa sākums un dzīvības devēja, sargeņģelis, mīlestības un drošības sajūta. Tās ir jūtas un domas, kas raisās ikvienā no mums, ja pieminam māti un viņas lomu cilvēka dzīvē, arī visas cilvēces likteņos,» akcentē valsts vadītājs.

Prezidents uzsver, ka mātes mīlestības spēks dara brīnumus, tas smagos brīžos palīdz patverties, dziedē, iedvesmo un priecē.

«Ierasti atmiņas par māti ir visgaišākās, mīļākās un svētākās cilvēka dzīvē. Tās neizdziest arī tad, kad paši esam vecāku lomā un audzinām nākamās paaudzes, jo mūsos mātes liktais sirds gaišums tiek nodots tālāk bērniem,» stāsta Bērziņš.

Rīt Latvijā tiks svinēta Mātes diena

Mātes diena ir starptautiski svētki. Dažādās valstīs to svin atšķirīgos datumos, bet Latvijā kopš 1992.gada - maija otrajā svētdienā. Savukārt septembra otrajā svētdienā svin Tēva dienu.

Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā Amerikā, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Lielākā daļa jeb 68% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem plāno svinēt Mātes dienu, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu «900 sekundes» veiktā aptauja.

Mātes dienu šogad noteikti iecerējuši svinēt 34% respondentu, un tikpat daudz aptaujāto min, ka drīzāk svinēs šo dienu, nekā nesvinēs.

Savukārt 28% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neplāno 13.maijā svinēt Mātes dienu, bet 4% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Salīdzinoši biežāk Mātes dienu plāno svinēt latvieši, sievietes, cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem un Vidzemes iedzīvotāji.

Labklājības ministrija (LM) aicina ikvienu ne vien sveikt māmiņas un pateikties par nesavtīgu gādību, mīlestību un rūpēm, bet arī aizdomāties par ģimenes vērtībām un novērtēt ģimenes nozīmību.

«Vairāki statistikas pētījumi apliecina, ka cilvēki, kuriem ir bērni, jūtas laimīgāki par tiem, kuriem bērnu nav. Mātes dienas priekšvakarā īpaši skaidri apzināmies to prieku un gandarījumu, kādu ikviens bērns dod savai māmiņai, ienes savā ģimenē. Aicinu ģimenes izbaudīt šo prieku, neaizmirstot arī par saviem vecākiem - sveicot mammas, mēs sagādājam prieku arī viņām,» pirms svētkiem uzsvēra labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

LM aicina ikvienu, sarūpējot īpašu pārsteigumu, sveikt savu mammu un radīt sirsnīgus svētkus visai ģimenei.

Uz augšu
Back