Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Olšteina grupa» nodibina biedrību «Brīvie demokrāti»

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: LETA

Saeimas neatkarīgie deputāti Zatlera reformu partiju un «Vienotību» pametušā politiķa Klāva Olšteina vadībā nodibinājuši biedrību «Brīvie demokrāti», par savu galveno mērķi deklarējot Latvijas ekonomikas «restartēšanu».

Par biedrības valdes priekšsēdētāju gan kļuvusi deputāte Elīna Siliņa, informēja deputātu grupas pārstāve Ginta Šveicere. Biedrības valdē darbosies visi grupas deputāti - Olšteins, Jānis Upenieks, Jānis Junkurs, Gunārs Rusiņš un Viktors Valainis.

«Latvijā šobrīd nav patiesi labējs politisks spēks, kas iestātos par cilvēka personīgo brīvību. Visā Eiropā dominējošas kļuvušas sociālistiskas idejas - Eiropa ir iemācījusies dzīvot uz parāda un gaida »zelta vērdiņu«, kas visus pabaros. Ekonomika ir novesta bezdibeņa malā. Eiropas Savienībai tuvākajos gadus būs jācīnās ar parādu krīzi, no kuras izeja tuvākā nākotnē nav redzama. Kā vienīgo risinājumu šādai bezspēcībai Latvijā mēs redzam patiesi spēcīgu, labēju ideju virzīšanu, ar to saprotot, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs spēj apzināties - es varu būt un esmu saimnieks savā zemē,» izteikusies Siliņa.

Biedrība esot sākusi darbu pie likumdošanas iniciatīvu paketes, kuru galvenais mērķis būšot jaunas Latvijas ekonomikas sākums: dot iespēju 100 000 Latvijas iedzīvotāju, kas šobrīd nonākuši «kredītverdzības jūgā» atkal kļūt par aktīvu Latvijas ekonomikas sastāvdaļu. Likumdošanas iniciatīvas paredzot būtiski atvieglot maksātnespējas procesa ierosināšanu fiziskām personām Latvijā, kā arī ieviest tā saukto «atstāto atslēgu principu», kas nozīmētu, ka iedzīvotāji par savu kredītu atbild tikai ar savu ķīlu, nevis ienākumiem un citiem galvojumiem.

«Kreditēšanas buma laikā tūkstošiem cilvēku nokļuva milzīgos parādos. Tā bija ekonomiski aktīvā iedzīvotāju daļa un uzņēmēji, kas valstij maksāja lielus nodokļus, bet šobrīd ir izslēgti no ekonomiskās aprites. Viņiem nav iespēju atkal »piecelties«, sniegt savu artavu valsts ekonomikas izaugsmei. Vienīgā viņu iespēja ir doties prom no Latvijas, vai darboties pelēkajā ekonomikā, lai izdzīvotu un maksātu šeit paņemtos kredītus. Mēs gribam dot viņiem un arī valstij jaunu iespēju,» ieceres klāstījis Olšteins.

«Brīvie demokrāti» zinot neskaitāmus gadījumus, kad ģimenēm atsavināti mājokļi, tomēr tās arvien palikušas parādā milzu naudas summas, jo ķīla nesedz kredītu, kas tika ņemts, lai nopirktu mājokli par tirgus uzpūsto cenu. «Šajos gadījumos mēs nevaram teikt - paši vainīgi. Jo tie ir mūsu valsts iedzīvotāji, kas, lai paglābtos no šīs nelaimes, ir spiesti pamest Latviju. No tā ciešam mēs visi un mūsu valsts ekonomika,» turpinājis Olšteins.

Biedrības domā, ka valstij ir nepieciešams «Plāns B», kā nodrošināt visus priekšnoteikumus sabiedrības aktīvai līdzdalībai tautsaimniecības «restartēšanā».

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu