O, 21.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izbeigts līgums par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi

LETA
Izbeigts līgums par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ar šodienu tiek izbeigts valsts aģentūras "Jaunie trīs brāļi" (J3B) noslēgtais līgums ar arhitekta Anda Sīļa biroju "AB.SZK" par Rīgas koncertzāles būvprojektēšanu, informēja J3B Komunikācijas nodaļas vadītāja Elīna Bīviņa.

Kā ziņots, saskaņā ar kultūras ministra pienākumu izpildītāja Edgara Zalāna (TP) rīkojumu J3B šā gada februāra sākumā sāka līguma izbeigšanas procesu. Atbilstoši Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas nosacījumiem, pēc kuriem tika slēgts līgums, atkāpšanās no tā bija iespējama, paziņojot par to rakstiski 56 dienas iepriekš.

Saskaņā ar vienošanos, kas parakstīta starp līguma slēdzējiem, arhitektu birojs apliecina, ka tas nav sācis Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi, tādējādi līguma izbeigšana valstij finansiālus zaudējumus nav radījusi.

Vienlaikus arhitekts Andis Sīlis saglabā autortiesības uz 2006.gadā skiču konkursā apstiprināto Rīgas koncertzāles projektu, kura būvniecības iecere Rīgas domē tika akceptēta 2007.gada 29.maijā. Pamatojoties uz līdz šim paveikto, valstij ir iespēja sākt Rīgas koncertzāles būvniecības procesu, tostarp būvprojektēšanu, kad ekonomiskā situācija valstī būs uzlabojusies.

Kā ziņots, J3B pērn 30.decembrī noslēdza līgumu ar biroju "AB.SZK" par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi. Līgums izmaksās 6,77 miljonus latu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Līgumā ar "AB.SZK" tika noteikts, ka būvprojekta izstrāde tiek apmaksāta tikai par faktiski paveiktiem darbiem pēc progresa ziņojuma saņemšanas un apstiprināšanas. Avansa maksājums līgumā nav paredzēts. Kamēr nav noteikts līguma izpildes sākuma datums un sākta būvprojektēšana, tikmēr nekādi maksājumi netiek veikti.

Līguma slēgšana par Rīgas akustiskās koncertzāles būvprojekta izstrādi ir amorāla un grauj uzticību paziņojumiem par taupību, 7.janvārī pēc tikšanās ar Ministru prezidentu sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Koncertzāles projekta realizēšanai jau 2005.gadā tika iztērēti 86 205 lati, no šīs summas 1012 lati samaksāti par inženiertopogrāfiju, 42 055 lati - par AB dambja ģeoloģisko raksturojumu, 3186 lati - par skiču konkursa nolikuma transporta sadaļas un grafiskā materiāla sagatavošanu, 38 650 lati - skiču konkursa nolikuma sagatavošanas konsultantam, bet 1302 lati norādīti kā citi izdevumi.

2006.gadā Rīgas koncertzāles projektam izlietoti 390 414 lati, no tiem ekspertu algošanai - 29 280 lati, ārvalstu komandējumiem - 13 068 lati, skiču konkursa balvām un reprezentācijas izdevumiem - 227 147 lati, juridiskajiem pakalpojumiem - 7000 latu, arhitektu vizītēm Rīgā un konkursa žūrijas komisijas darbībai - 22 406 lati, par konsultācijām koncertzāles projektēšanas konkursa nolikuma sagatavošanai samaksāti 22 203 lati, par sabiedriskajām attiecībām - 25 095 lati, par AB dambja apsaimniekošanu - 9818 lati, bet par AB dambja ģeoloģisko raksturojumu - 28 037 lati.

2006.gada 20.decembrī valsts aģentūra J3B parakstīja līgumu ar Dānijas kompāniju "Cowi AS" par eksperta konsultatīvo pakalpojumu sniegšanu Rīgas koncertzāles projekta realizācijā, līguma summa ir 247 754 lati. "Cowi AS" bija vienīgā firma, kas pieteicās konkursam. Izraudzītais konsultants sniegs J3B konsultācijas uz AB dambja iecerētās akustiskās koncertzāles pirmsprojekta stadijā, skiču un tehniskā projekta izstrādes stadijā, kā arī būvprojekta izstrādātāja iesniegto darba rasējumu un iepirkuma procedūras dokumentu izvērtēšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu