T, 28.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Miris policijas ģenerālis Aloizs Blonskis

LETA
Miris policijas ģenerālis Aloizs Blonskis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Svētdien slimnīcā 78 gadu vecumā miris leģendārais policijas ģenerālis Aloizs Visvaldis Blonskis (1933-2012), apstiprināja Iekšlietu ministrijā.

Blonskis savas darba gaitas toreizējā milicijā sāka 1953.gadā Rīgā, viņš ir arī vadījis Jūrmalas milicijas Kriminālizmeklēšanas daļu, bijis Ogres rajona Milicijas nodaļas priekšnieks, bet no 1969. līdz 1994.gadam bijis Latvijas Kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks.

1994.gadā Blonskis kļuva par Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku, 1997.gadā viņam piešķīra policijas ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi. 2000.gadā Blonskis devās pensijā, un tajā pašā gadā viņš ticis apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Arī pēc došanās pensijā Blonskis turpināja darboties iekšlietu sistēmā kā padomnieks. Padomus viņš deva gan toreizējam Valsts policijas priekšniekam Jurim Rekšņam, gan toreizējam iekšlietu ministram Marekam Segliņam. 2001.gadā Blonskis tika ievēlēts Rīgas domē. 2002.gadā viņš tika iecelts par toreizējā iekšlietu ministra Māra Gulbja ārštata padomnieku, bet 2004.gadā šos pašus pienākumus pildīja pie toreizējā iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona.

Rekšņa atzina, ka mūžībā ir aizgājusi leģenda un tas ir ļoti liels zaudējums.

Par Blonski varot pateikt tikai labus vārdus. Rekšņa atzīmēja, ka Blonskis ir nodzīvojis divas iekšlietu paaudzes. Kad Rekšņa vēl nebija dzimis, Blonskis jau sācis strādāt par milici, bet vēlāk bijis Rekšņas vietnieks.

«Cilvēks ar ārkārtīgi milzīgu pieredzi, tādu vairs nav. Sveci zem pūra nekad neturēja. Bija cieņā gan sabiedrībā, gan starp padotajiem un priekšniekiem. Vienmēr pateica to, ko domāja. Kā strādāja, tā aizgāja. Mazmazbērnus audzināja,» tā par Blonski izteicās Rekšņa.

Blonskis neesot slimojis. Vēl pirms aptuveni mēneša viņš apmeklējis kādu pasākumu un izteicis savas domas par iekšlietu sistēmu, kā un ko vajadzētu darīt.

Blonskis esot pirmais policijas ģenerālis, kas tiks guldīts zemes klēpī. Rekšņa vēl nezināja, kad paredzēta atvadīšanās ceremonija.

«Mūžībā aizgājis izcils profesionālis un spilgta personība, kurš daudziem no mums ir bijis piemērs tam, kādam ir jābūt labam policijas darbiniekam.

Ģenerālis Aloizs Blonskis neizdzēšami paliks mūsu atmiņā un Latvijas policijas vēsturē,» saka pašreizējais Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

Ķuzis Valsts policijas vārdā izsaka visdziļāko līdzjūtību Aloiza Visvalža Blonska tuviniekiem, draugiem un kolēģiem viņu mūžībā pavadot, informēja policijas preses pārstāve Sintija Virse.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu