111 cilvēki gājuši bojā un vēl vairāk nekā pusotrs simts guvuši apdegumus un savainojumus, uzsprāgstot avarējušai degvielas autocisternai Kenijā.
Ap benzīnvedēju, kas sestdienas vakarā bija noskrējis no ceļa netālu no Molo pilsētas, sāka pulcēties simtiem apkaimes iedzīvotāju ar kannām, cerot piekļūt degvielai, kuras beidzamajā laikā Kenijā ļoti trūkst. Taču nafta pēkšņi uzliesmoja un nogranda milzīgs sprādziens.
Daudzi upuri apdeguši līdz nepazīšanai, tāpēc precīzu ziņu par bojāgājušo skaitu ilgu laiku nebija. Nelaimes vietā nakts tumsā un otrā rītā glābēji atrada 94 cilvēku mirstīgās atliekas, bet vēlāk upuru skaits pieaudzis, jo vairāki cilvēki miruši slimnīcās.
Kā uzskata Kenijas premjerministrs Raila Odinga, šī traģēdija liek pievērst uzmanību gan trūkumam un izmisumam, kādā nonākuši daudzi kenijieši, gan tam, ka valsts nav gatava pienācīgi reaģēt uz šādām nelaimēm.
"Trūkuma un izmisuma spiesti, mūsu ļaudis dara neprātīgas lietas, lai tikai spētu izdzīvot vēl kaut dienu," viņš sacījis, apmeklējot cietušos.
Kā uzskata glābšanas dienestu darbinieki, ugunsgrēks varēja sākties no neuzmanīgi nomesta izsmēķa, bet pastāv iespēja, ka kāds ļaunprātis to izraisījis tīšām, niknojoties, ka policija norobežojusi avārijas vietu.
Aptuveni 30 cilvēki ar armijas lidmašīnām nogādāti galvaspilsētā Nairobi. Visas ārstniecības iestādes tuvējā apkaimē ir pārpildītas, un pat smagi cietušajiem nākas gulēt uz grīdas.
Izmisušie vietējie ļaudis apstaigā izdegušo sprādziena vietu un tuvējās slimnīcas, meklējot savus tuviniekus. "Abi mani dēli vakarā pārskrēja mājās, paķēra kannas un metās projām, es gan mēģināju puikas atturēt, bet viņi neklausījās, teikdami, ka visi skrien dabūt par brīvu degvielu. Un nu es nevaru viņus atrast," stāstījusi kāda raudoša sieviete.
Cita sieviete sacījusi, ka savu 13 gadus veco dēlu redzējusi ar kanniņu rokās līdzās cisternai, kad nograndis sprādziens un visu ietinušas liesmas.
Divas dienas pirms tam ugunsgrēks pārpildītā lielveikalā Kenijas galvaspilsētas Nairobi centrā prasīja vismaz 25 cilvēku dzīvības, bet tie nav galīgie dati, jo glābēji joprojām pārmeklē veikala gruvešus.
Mediji kritizējuši valdību, ka valsts nav gatava pienācīgi reaģēt uz šādām nelaimēm. Daudz upuru Kenijā prasa arī biežie ceļu satiksmes negadījumi.