Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Studenta klips par referendumu kļuvis par hitu

19 gadu vecā Mārtiņa Pavasara veidotais videoklips, kurā viņš aicina piedalīties referendumā un aizstāvēt latviešu valodu, pēdējās dienās guvis lielu popularitāti internetā, savācot vairāk nekā 120 000 skatījumu. Klips piesaistījis arī valsts iestāžu uzmanību, un šobrīd tiek apsvērta iespēja to izmantot informēšanai par tuvojošos referendumu, trešdien ziņo laikraksts «Diena», atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Izveido pats saviem līdzekļiem

Videoklipu Pavasaris pats par saviem līdzekļiem ar drauga palīdzību esot izveidojis pagājušā gada nogalē. «Tā ir mana pilsoniskā nostāja, ka katram ir jāaizstāv mūsu valoda,» viņš skaidro. Skaņas celiņu viņš esot ieguvis no interneta vietnes, kurā autors piedāvājis to izmantot bez maksas.

Video viņš 29.decembrī ievietojis portālos «vimeo.com» un «draugiem.lv», bet pēdējās trīs dienās tas pēkšņi kļuvis ārkārtīgi populārs. «Gandrīz 200 000 cilvēku nesen parādīja savu vienotību pret mūsu valsti. Nu ir pienācis laiks mums parādīt savu vienotību par mūsu valsti un par mūsu identitāti,» tajā sērīgas mūzikas pavadījumā aicina autors.

Nav kādas politiskās partijas biedrs

Pavasaris šobrīd neesot nevienas politiskās partijas biedrs. Iepriekš viņš iestājies Zatlera Reformu partijā, bet neesot bijis mierā ar to, ka partijā ir vienkārši ierindas biedrs un viņa ieteikumi netiek ņemti vērā, tādēļ no tās pirms dažiem mēnešiem izstājies. Tagad viņš sola turpināt savas aktivitātes un cer, ka līdz pašvaldību vēlēšanām kāda partija to novērtēs un uzaicinās viņu pievienoties savām rindām.

Klips piesaista amatpersonu uzmanību

Pavasaris ir rīdzinieks, audzis Zolitūdē un beidzis Āgenskalna Valsts ģimnāziju, pēc tam studējis Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Šobrīd gan mācības ģimenes apstākļu dēļ uz gadu pārtraucis.

«Diena» arī noskaidroja, ka popularitāti guvušais videoklips piesaistījis amatpersonu uzmanību un šobrīd tiekot apsvērta iespēja to izrādīt vairākās televīzijās, lai informētu sabiedrību par tuvojošos referendumu. Izskatīti gan tiek vēl vairāki varianti, un oficiālu apstiprinājumu šai iecerei neviena amatpersona nedeva, norādot, ka tādējādi var sacelties ažiotāža, kas ieceri izjauktu.

Skatīt pievienoto video.

Uz augšu
Back