Vējonis šobrīd nespriedelēšot, vai kandidēs uz otro termiņu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

FOTO: Zane Bitere / LETA

Aizsardzības un tieslietu jomu sakārtošana patlaban ir aktuālāka nekā spriedelēšana par kandidēšanu uz otro termiņu Valsts prezidenta amatā, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņaprāt, patlaban ir daudz aktuālāki jautājumi, kas skar valsts gatavošanos vēlēšanām, kā arī jautājumi, kas saistīti ar jaunās koalīcijas veidošanu.

«Jums patīk skriet ratiem pa priekšu. Kā jau esmu uzsvēris iepriekš, tas nav mans dienaskārtības jautājums, tādēļ nebūs nekādi spriedelējumi vai lēmumi par to, vai piedalīšos vai nepiedalīšos vēlēšanās uz otro termiņu nebūs. Tas būs tikai nākamā gada jautājums,» uzsvēra Vējonis.

Savukārt, komentējot publikācijas par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līdera Augusta Brigmaņa pausto par Vējoni, Kučinskis piebilda, ka «nav pašmērķis nevienā amatā visiem izpatikt, un, ja attieksme ir ļoti dažāda, no tā nemainās uzstādījumi un darbs».

Lai gan Vējonis vēl nav paziņojis, kāds ir viņa lēmums par kandidēšanu uz otro termiņu Valsts prezidenta amatā, ZZS, visticamāk, viņa kandidatūru atbalstītu, lai gan Brigmanis nesola pārliecinošu atbalstu Vējoņa pārvēlēšanai.

Brigmanis intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» atzina, ka sākumā ir jātiek skaidrībā, vai Vējonis personīgi piekrīt kandidēt uz otro termiņu un piebilda, ka pēdējā laika notikumi un dzirdētais liecina, ka izredzes viņam nav tās labākās.

«Vējoņa attieksme pret valsti, tautu, sabiedrību, izpratne par tautsaimniecību, ārpolitikas virzienu, sadarbība ar Saeimu un valdību - manuprāt, tur viss ir labi. Var runāt par niansēm - cik veikli viņš var atbildēt Trampa jokiem, neapjukt neordinārās situācijās, taču kopumā prezidents labi tiek galā. Taču sabiedrība uz prezidentu skatās kā simbolu, iedvesmas avotu, kvēlu runu teicēju. Te, godīgi sakot, Vējonim iet švaki,» iepriekš sacīja Brigmanis.

Politiķis pieļāva, ka pie vainas varētu būt raksturs, iespējams, nopietnās veselības problēmas ir atstājušas savu iespaidu, lai gan piebilda, ka gadījumā, ja Vējonis būs gatavs startēt un uzrunās ZZS, tad partija, visticamāk, viņu atbalstīs.

Uz augšu