Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Asociācija aicina vides dienestu pastiprināt kontroli un sodīt nelegālos riepu uzkrājējus

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Nolietotās automobiļu riepas. Ilustratīvs foto
Nolietotās automobiļu riepas. Ilustratīvs foto Foto: Evija Trifanova/LETA

Pēc Ķengaraga ugunsgrēka Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) aicina Valsts vides dienestu (VVD) pastiprināt kontroli un sodīt nelegālos riepu uzkrājējus, informēja asociācijā.

LRAA ieskatā, otrdien lokalizētais liepu un dīzeļdegvielas ugunsgrēks Ķengaragā ir kārtējais pierādījums, ka VVD daudz rūpīgāk ir jāveic apsekošana un bargāk jāsoda komersanti par nelegālu riepu krājumu veidošanu.

"Normatīvie akti paredz gan administratīvo atbildību un sodus līdz pat 2000 eiro, gan kriminālatbildību par vidi piesārņojošu darbību veikšanu. Tāpat likums nosaka, ka zemes īpašniekam vai valdītājam ir pienākums nodrošināt šādu atkritumu nodošanu apsaimniekotājam, sedzot apsaimniekošanas izmaksas. Tajā pašā laikā nelegālie riepu krāvumi dažādās mūsu valsts vietās turpina veidoties un negodprātīgie uzņēmumi tiek sodīti tikai tad, ja šie riepu krāvumi aizdegas un par to uzzina plašāka sabiedrība," sacīja LRAA vadītāja Tīna Lūse.

Viņa atzina, ka patlaban lieli uzkrājumi veidojas arī atsevišķos auto servisos un pie nelegālajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kāds, pēc asociācijas rīcībā esošās informācijas, bija izveidots arī Ķengaragā, kur otrdien dega riepas.

LRAA aicina VVD daudz rūpīgāk apsekot tās vietas, kur veidojas nelegālie riepu krāvumi un sodīt negodprātīgos zemes īpašniekus vai uzņēmumus, kuri tās šādi uzglabā. Lūse arī atgādināja, ka pēc postošā ugunsgrēka pagājušā gada vasarā, kad vairākkārt dega nelikumīgi uzglabātās riepas, atbildīgās amatpersonas solīja situāciju mainīt.

"Lai gan atbildīgā ministrija un VVD ir izrādījuši interesi izskaust nelegālo riepu krāvumu veidošanos, kā redzam, situācija ir tikai nedaudz uzlabojusies. Šajā gadījumā kontroles dienestam vajadzētu strādāt vēl efektīvāk, lai atklātu un sodītu šādus riepu uzkrājējus, tādējādi pasargājot gan apkārtējo vidi un cilvēku veselību no tā kaitējuma, kādu rada riepu degšana," pauda Lūse.

LRAA vadītāja arī informēja, ka jau šajā nedēļā asociācija plāno tikties ar Latvijā vecāko dabas aizsardzības organizāciju "Vides aizsardzības klubs", lai kopīgiem spēkiem apzinātu vietas, kur atkal veidojas nelegālie riepu uzkrājumi un par tiem informētu VVD.

Jau ziņots, ka Rīgā, Ķengaragā, otrdien lokalizēts riepu un dīzeļdegvielas ugunsgrēks, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ap plkst.11.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Krustpils ielu, kur bija izcēlies ugunsgrēks un redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dega konteineri, riepas un dīzeļdegviela.

Kopējā degšanas platība bija 110 kvadrātmetri.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu