Asanžs tuvākajās nedēļās varētu pamest Ekvadoras vēstniecību

LETA/DPA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Tīmekļa vietnes "Wikileaks" dibinātājs Džūljens Asanžs tuvākajās nedēļās pametīs Ekvadoras vēstniecību Londonā, kur viņš mitinās pēdējos sešus gadus, paziņojuši avoti.

47 gadus vecajam Asanžam pēdējā laikā pasliktinājusies veselība un viņš drīzumā dosies laukā no vēstniecības, pavēstījuši divi avoti.

Asanžs kopš 2012.gada jūnija uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tika turēts aizdomās par izvarošanu, un Ekvadora viņam piešķīrusi politisko patvērumu.

Zviedrijas prokurori pagājušā gada maijā izbeidza izvarošanas lietu pret Asanžu, taču viņš joprojām var tikt aizturēts, ja atstās vēstniecību, jo 2012.gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma. Londonas policijas paziņoja, ka orderis Asanža aizturēšanai joprojām ir spēkā.

Kriminālapsūdzību izvirzīšanu Asanžam apsver arī Ekvadora par ielaušanos tās datorsistēmā, kad Asanžs jau atradies vēstniecībā.

Asanžs, kura izveidotā tīmekļa vietne publiskojusi desmitiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu, vienmēr noliedzis, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās izvarošanā. Viņš atteicies doties uz Zviedriju, baidoties no izdošanas ASV, kur varētu tikt tiesāts par šo dokumentu publiskošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu