ASV sankcijām pakļautais Turcijas iekšlietu ministrs tviterī izsmej Vašingtonu

Turcijas iekšlietu ministrs Sileimans Soilu

FOTO: AP/Scanpix

Turcijas iekšlietu ministrs Sileimans Soilu, kuram ASV piemērojušas sankcijas saistībā ar ASV mācītāja Endrū Bransona turēšanu apcietinājumā Turcijā, ceturtdien tviterī izmējis Vašingtonu.

"Mums ir īpašums Amerikā: FETO," paziņoja Soilu. Ankara par FETO sauc kustību, kuru vada ASV trimdā dzīvojošais musulmaņu sludinātājs Fetulla Gilens. Turcija apsūdz Gilenu 2016.gada jūlijā notikušajā neveiksmīgā puča organizēšanā pret Erdoanu, bet Gilens šīs apsūdzības noliedz.

"Mēs to tur neatstāsim. Mēs to dabūsim," paziņoja Soilu.

ASV trešdien noteica sankcijas Turcijas tieslietu un iekšlietu ministriem saistībā ar ASV mācītāja Endrū Bransona turēšanu apcietinājumā. 50 gadus vecais Bransons Turcijā atrodas apcietinājumā kopš 2016.gada.

Sankcijas skar arī tieslietu ministru Abdulhamitu Gilu. Abiem ministriem bloķēti ASV piederošie īpašumi un ASV pilsoņiem aizliegts iesaistīties darījumos ar viņiem.

ASV paziņoja, ka abi ministri "īstenojuši nopietnus Turcijas cilvēktiesību pārkāpumus" un viņiem bijusi vadošā loma Bransona aizturēšanā.

Soilu tviterī pavēstīja, ka viņam ASV vai kādā citā valstī ārpus Turcijas nauda neesot noguldīta, piebilstot, ka kādu dienu viņš varbūt nopirks nelielu olīvu dārzu savā dzimtajā Gaziantepā.

Bransons tika aizturēts pēc neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma un apsūdzēts par saistību ar Gilenu.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans iepriekš ierosināja apmainīt Bransonu pret Gilenu. Vašingtona paziņoja, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, lai Gilenu izdotu.

Uz augšu