ASV par uzbrukumu Skripaļiem Krievijai noteiks sankcijas

FOTO: AFP/LETA

ASV vēl šomēnes noteiks Krievijai jaunas sankcijas par Lielbritānijā martā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, trešdien pavēstīja ASV Valsts departaments.

Sankcijas ir atbilde uz "nervus paralizējošās vielas "Novičok" pielietošanu, mēģinot noslepkavot Apvienotās Karalistes pilsoni Sergeju Skripaļu" un viņa meitu Jūliju, norādīja Valsts departaments.

"Krievijas Federācijas valdība ir pielietojusi ķīmiskos vai bioloģiskos ieročus, pārkāpjot starptautiskās tiesības," paziņojumā apliecināja Valts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerta.

Tuvāku informāciju par sankciju raksturu Valsts departaments šobrīd neatklāj, vien norāda, ka tās noteiktas atbilstoši ASV ķīmisko ieroču likumam, kurā paredzētas sankcijas pret tiem, kas šādus ieročus pielieto.

Sankcijas, pēc visa spriežot, stāsies spēkā 22.augustā.

Kā ziņots, 66 gadus vecais Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija 4.martā Solsberi pilsētā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Uz augšu
Back