Apvienošanās iespējamība: 2/5
(Eģipte + Jordānija + Sīrija + Irāka + Palestīnas pašpārvalde + Libāna + Kuveita + Saūda Arābija + Omāna + Katara + Bahreina + AAE + Jemena + Sudāna + Maroka + Alžīrija + Tunisija + Lībija + Somālija + Mauritānija + Džibutija + Komoru Salu Savienība)
Aktīvi mēģinājumi apvienot daudzās arābu valstis vienotā politiskā veselumā aktīvi norisinājās pagājušā gadsimta 50. un 60. gados Ēģiptes arābu nacionālista Gamāla Abdela Nāsera un citu arābu līderu vadībā. Lai gan tika izveidoti atsevišķi valstu projekti (piemēram, Apvienotā Arābu Republika), tie nebija ilglaicīgi un ātri sabruka. Galvenais iemesls bija saistīts ar Nāsera vēlēšanos Ēģiptei šajos projektos būt par noteicēju un liegt ietekmi sabiedrotajiem no citām arābu zemēm. Lai gan kopš sešu dienu kara (1967) aktīva apvienošanās darbība ir pierimusi, diskusijas par vienotas arābu valsts izveidi nav beigušās.
Tomēr ir jāņem vērā, ka daudzas no minētajām valstīm nav arī etniski homogēnas. Piemēram, Sīrijā un Irākā dzīvo ievērojams daudzums kurdu, Marokā, Alžīrijā un Tunisijā berberu kopienas, bet Sudānā, Mauritānijā, Džibutijā un Komoru Salu Savienībā arī Āfrikas vidienes un dienvidu reģioniem radniecīgi etniskie pārstāvji. Pastāv risks, ka apvienošanās arābu vienotības vārdā varētu darīt tos tramīgus un izraisīt etniska rakstura vardarbību. Tāpat dažas no šīm valstīm (piemēram, Somālija, Mauritānija, Maroka, Alžīrija, Tunisija, Džibutija, Komoru Salu Savienība un Lībija) neidentificējas ar arābu pasauli pilnībā un uzskata, ka tās vienlaicīgi ir piederīgas arī Āfrikas identitātei. Vēl viena problēma varētu būt milzīgās ekonomiskās atšķirības. To ietvaros bagātajām Persijas līča valstīm būtu jāfinansē ekonomiskie atpalikušie arābu pasaules reģioni, kas būtu salīdzinoši nepopulārs solis šajās valstīs dzīvojošo iedzīvotāju vidū. Tāpat ir milzīgs jautājums kuri no šajās valstīs esošajiem politiskajiem līderiem atteiksies no savas varas un nodos to citai autoritātei. Tāpat ir jautājums kura no šīm valstīm uzņemsies apvienošanās vadīšanas lomu un ko par to teiks starptautiskā sabiedrība. Jāņem vērā, ka Arābijā dzīvotu aptuveni 380 miljoni iedzīvotāju (aptuveni 6% no visa pasaules iedzīvotāju skaita) un tā kontrolētu jūras ceļus uz Āziju. Šāda situācija varētu izraisīt tramīgumu ASV un citām lielvarām, kuras redzētu Arābijas izveidi kā izaicinājumu ietekmei pasaulē.