P, 30.01.2023.

Pāvesta dievkalpojumam Aglonā reģistrējušies teju 32 000 cilvēku

LETA
Pāvesta dievkalpojumam Aglonā reģistrējušies teju 32 000 cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Pāvesta Franciska svētajai misei Aglonā reģistrējušies 31 902 cilvēki no Latvijas un ārvalstīm, informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā.

Pāvesta vizītes mājaslapā elektroniski reģistrējušies 14 845 cilvēki, savukārt katoļu draudzēs - 17 057 cilvēki. Visvairāk personas reģistrējušās Rēzeknes-Aglonas diecēzē - 16 697. Rīgas arhidiecēzē reģistrējušies 10 255 cilvēki, Jelgavas diecēzē - 3350, bet Liepājas diecēzē - 681.

Tāpat misei reģistrējušies 919 cilvēki no ārvalstīm. Viņu vidū visvairāk ciemiņu būs no Baltkrievijas, kā arī cilvēki ieradīsies no Krievijas, Polijas, Lietuvas un citām valstīm.

Kā ziņots, pāvests Francisks Rīgā ieradīsies 24.septembrī, viņa sagaidīšanas ceremonija notiks pie Rīgas pils. Pēc tam pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un ekumēniska tikšanās Rīgas domā, kur paredzēta arī pāvesta Franciska uzruna.

Pāvests Rīgā apmeklēs arī Rīgas Svētā Jēkaba katedrāli. Pirms došanās uz Aglonu pāvests pusdienos ar bīskapiem.

Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija. Pāvesta vizīti noslēgs atvadīšanās ceremonija.

Ieejas kartes Svētās Mises dalībnieki varēs saņemt no 9.septembra.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu