OPCW: Abi cilvēki Eimsberi arī saindējušies ar "Novičok"

FOTO: PA/Scanpix

Britu pāris Dona Stērdžesa un Čārlijs Roulijs jūnijā Eimsberi tika saindēti ar nervus paralizējošo vielu "Novičok", ar kuru tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija, secinājuši Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) eksperti.

Tādā veidā organizācija apstiprinājusi Lielbritānijas varasiestāžu versiju par Stērdžesas un Roulija saindēšanu. Iepriekš pie secinājuma, ka Skripaļu saindēšanā un Eimsberi izmantota viena un tā pati viela, nonāca eksperti Lielbritānijas militārajā laboratorijā Portondaunā.

OPCW eksperti divas reizes apmeklējuši Lielbritāniju, lai savāktu paraugus, un abas analīzes devušas vienādi pārliecinošus rezultātus, teikts Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

45 gadus vecais Roulijs un 44 gadus vecā Stērdžesa zaudēja samaņu Eimsberi, Anglijas dienvidrietumos, Roulija mājā 30.jūnijā. Stērdžesa nomira 8.jūlijā, un tad terorisma lietu detektīvi uzsāka slepkavības izmeklēšanas lietu.

Roulijs atklājis, ka iedevis Stērdžesai atrastu smaržu pudelīti, kurā bijusi nāvējošā viela.

Kā ziņots, Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Pagājušajā nedēļā stājās spēkā jaunas ASV sankcijas pret Krieviju, kuras Vašingtona noteikusi, reaģējot uz bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa  un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā.

Uz augšu
Back