Nīderlandē aizturēti Krievijas spiegi ceļā uz Šveices ķīmisko laboratoriju

FOTO: AP/Scanpix

Nīderlandē pavasarī tika aizturēti divi Krievijas spiegi, kuri devās uz Šveices laboratoriju, kas izmeklē Krievijai izteiktās apsūdzības dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanā, ceturtdienas vakarā ziņoja Šveices un Nīderlandes laikraksti savās interneta vietnēs.

Šveices laikraksts "Tages-Anzeiger", atsaucoties uz anonīmiem avotiem, ziņoja, ka šie Krievijas aģenti plānojuši vērsties pret Špīcas laboratoriju, kas veic analīzes saistībā ar Skripaļa saindēšanu Lielbritānijā un ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijā.

Šveices Federālais izlūkošanas dienests pavēstīja šim laikrakstam, ka "tam ir zināma šo Krievijas spiegu lieta, kuri ir atklāti un aizvākti no Hāgas".

Šveices izlūkdienests sadarbojās ar Nīderlandes un Lielbritānijas partneriem, sacīja tā preses sekretāre, piebilstot, ka tika novērstas "nelikumīgas darbības pret svarīgu Šveices infrastruktūru".

Šie spiegi, kas nav Skripaļa saindēšanā aizdomās turētie, pavasarī tika aizturēti un nosūtīti atpakaļ uz Krieviju, ziņoja "Tages-Anzeiger" un Nīderlandes laikraksts "NRC Handelsblad".

"NRC Handelsblad", atsaucoties uz izmeklēšanai tuviem anonīmiem avotiem, ziņoja, ka šiem spiegiem bijis aprīkojums, lai ielauztos laboratorijas datortīklā.

10

"Mēs varam apstiprināt, ka Špīcas laboratorija ir bijusi hakeru uzbrukumu mērķis ... Nekādi dati netika pazaudēti," Šveices laikrakstam pavēstīja laboratorijas preses sekretārs.

Maskava noraida Liebritānijas izteiktās apsūdzības, ka Krievijas aģenti martā Lielbritānijas Solsberi pilsētā saindējuši Skripaļu un viņa meitu.

Krievija, kas atbalsta Sīrijas valdību, arī noliedz, ka Sīrijas armija lietojusi ķīmiskos ieročus. Apsūdzības par šo ieroču lietošanu izmeklē Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) Hāgā.

Uz augšu
Back