Laikraksts: Krievija strādājusi pie Asanža bēgšanas plāna

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas diplomātiem pērn Londonā bijušas sarunas ar cilvēkiem, kas ir tuvi Džūljenam Asanžam, lai izvērtētu, vai viņi var palīdzēt Asanžam bēgt no Lielbritānijas, vēsta laikraksts "The Guardian".

Bijis izstrādāts provizorisks plāns, kas paredzēja, ka vietnes "WikiLeaks" dibinātājs varētu tikt slepus izvests no Ekvadoras vēstniecības Londonā un nogādāts citā valstī.

Galamērķis, kā norādīja vairāki avoti, būtu Krievija, kur Asanžam nedraudētu izdošana ASV. Tomēr šis plāns atmests, atzīstot to par pārāk riskantu.

Asanža izvešanas operācija provizoriski plānota uz 2017.gada Ziemassvētku vakaru, sacījis viens avots, un tas esot bijis saistīts ar Ekvadoras neveiksmīgo mēģinājumu piešķirt Asanžam oficiālu diplomātisku statusu.

Bēgšanas plānā bijis paredzēts, ka Asanžam tiktu piešķirti diplomātiskie dokumenti, lai Ekvadora varētu apgalvot, ka viņam bijusi diplomātiskā imunitāte, sacīja avoti.

Operācijas gaitā Asanžs no vēstniecības būtu aizbraucis diplomātiskajā auto.

Kremlis vēlējies piedāvāt atbalstu šim plānam, arī iespēju, ka Asanžs varētu doties uz Krieviju un tur dzīvot, sacīja četri avoti.

Vidutājs šajās diskusijās bijis kāds vārdā nenosaukts krievu uzņēmējs, sacīja viens avots.

Apsvērta iespēja, ka Asanžs varētu doties uz Ekvadoru ar kuģi.

Plāns par Asanža bēgšanu Ziemassvētku vakarā atmests, kad līdz tā īstenošanai atlikušas vien dažas dienas, sacīja viens avots.

Ekvadoras izlūkdienesta vadītājs Romijs Valjeho esot ceļojis uz Lielbritāniju ap 15.decembri, lai pārraudzītu operāciju, un devies prom, kad ideja atmesta.

Uz augšu