Kimas Vallas slepkavība: atstāj spēkā Madsenam piespriesto mūža ieslodzījumu

FOTO: Reuters/EPA/Scanpix

Dānijas apelācijas tiesa trešdien atstāja spēkā mūža ieslodzījumu dāņu izgudrotājam Pēteram Madsenam par zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavību savā privātajā zemūdenē.

Madsens bija lūdzis samazināt viņam šā gada aprīlī piespriesto mūža ieslodzījumu, kas Dānijā parasti ir 16 gadi, taču pašu notiesājošo spriedumu par slepkavību nepārsūdzēja.

Viņa advokāte pavēstīja, ka viņa un viņas klients izskatīs trešdienas spriedumu un tad lems, vai to pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

30 gadus vecās žurnālistes līķis bez galvas ūdeņos pie Kopenhāgenas tika atrasts pagājušā gada 21.augustā - 11 dienas pēc viņas pazušanas. Oktobrī ūdenslīdēji netālu no Kopenhāgenas jūrā atrada maisus, kuros bija žurnālistes galva, kājas un pazudušās drēbes.

Valla pēdējo reizi dzīva tika redzēta uz Madsena privātās zemūdenes. Valla viņu intervēja topošam rakstam.

47 gadus vecais Madsens tika apsūdzēts žurnālistes slepkavībā. Prokuratūra paziņoja, ka viņš sadalīja Vallas līķi gabalos un tad izmeta to ūdenī.

Madsens apgalvoja, ka Valla aizgājusi bojā, kad viņai uzkritusi 70 kilogramus smaga zemūdenes lūka, un viņš panikā žurnālisti pārmetis pāri bortam.

Viņš uzstāja, ka žurnālistes līķis tobrīd bija neskarts.

Policija paziņoja, ka pierādījumi runā pretī Madsena teiktajam.

Prokuratūra uzskata, ka Madsens Vallu nogalināja savu seksuālo fantāziju dēļ.

Valla bija ārštata žurnāliste, kas sadarbojās ar tādiem medijiem kā "The New York Times" un "The Guardian".

Uz augšu