Vēl viens uzņēmējs nonāks aiz restēm par nodokļu nemaksāšanu lielā apmērā

FOTO: Caro / Scanpix

Rīgas apgabaltiesa kādam uzņēmējam piespriedusi piecu mēnešu cietumsodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Vīrietis bija kāda uzņēmuma vadītājs un vienīgā persona, kurai bija paraksta tiesības, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) uzņēmuma deklarācijas. Uzņēmējs neveica aprēķinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) iemaksu valsts budžetā, neskatoties uz to, ka uzņēmuma rīcībā bija pietiekoši naudas līdzekļi.

Tāpat apsūdzētais pilnā apmērā nedeklarēja visus faktiski veiktos darījumus, tādā veidā samazinot ar nodokli apliekamo darījumu kopējo summu, neaprēķināja budžetā maksājamās PVN summas un neveica PVN samaksu par veiktajiem darījumiem.

Kopumā viņš nodarīja valstij zaudējumus ne mazāk kā 204 000 eiro apmērā.

Šogad maijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma apsūdzētajam piemērot nosacītas brīvības atņemšanas sodu. Par šo spriedumu tika iesniegts prokurora protests. Rīgas apgabaltiesa protestu apmierināja un nolēma personu sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem.

Jau ziņots, ka 21.septembrī Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pasludinājusi spriedumu citā krimināllietā, kurā divu uzņēmumu amatpersonas apsūdzētas par izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas, bet trīs personas apsūdzētas par izvairīšanās no nodokļu nomaksas atbalstīšanu.

Saskaņā ar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras celto apsūdzību, vienam uzņēmumam izvairoties no nodokļu nomaksas, valsts budžetam nodarīts mantisks kaitējums 337 731 eiro apmērā, savukārt otra uzņēmuma šāda pati rīcība radījusi mantisku kaitējumu 521 510 eiro apmērā.

Pirmās instances tiesa apsūdzētās personas atzina par vainīgām izvirzītajās apsūdzībās un noteica brīvības atņemšanas sodus no diviem gadiem septiņiem mēnešiem līdz vienam gadam astoņiem mēnešiem, visas piecas personas apcietinot tiesas zālē.

Šāds spriedums sekojis pāris dienu pēc tam, kad 19.septembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītājs Kaspars Podiņš žurnālistiem paziņoja, ka Latvijas tiesu līdzšinējie spriedumi neveicina finanšu noziegumu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanu.

Uz augšu
Back