Sv, 28.05.2023.

Kultūras darbinieku asociāciju federācija aicina ministra amatā atstāt Melbārdi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Kultūras ministre Dace Melbārde
Kultūras ministre Dace Melbārde Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Kultūras darbinieku asociāciju federācija (LKDAF) nosūtījusi vēstules "KPV LV" un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidātiem, aicinot atstāt amatā pašreizējo kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK), aģentūru LETA informēja LKDAF priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Savās vēstulēs Aldim Gobzemam (KPV LV) un Jānim Bordānam (JKP) federācijas priekšsēdētājs norāda, ka pēc iepazīšanās ar to programmām bažījas par kultūras nozares nākotni. Abās vēstulēs šīs bažas tiek pamatotas ar minēto partiju vēlmi samazināt ministriju skaitu, kas, LKDAF ieskatā, samazinātu arī atbalstu kultūrai.

Pēc Misēviča domām, kultūras nozare jāvērtē kā līdzvērtīga izglītībai, medicīnai, aizsardzībai un sabiedriskajai kārtībai un drošībai. "Ja netiek atbalstīta kultūra, rodas apdraudējums Latvijas valsts pastāvēšanai, jo tikai Latvijā var attīstīties latviešu kultūra, ar ko mēs esam interesanti pārējai pasaulei. Savulaik kultūras nozares lomas Latvijas ekonomikā neizpratnes un finansējuma samazinājuma dēļ jau ir notikusi nozares speciālistu amata vietu samazināšanās un izglītotu kadru aizplūšana," teikts abās vēstulēs.

Tajās arī norādīts, ka nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) iepriekš izvirzītā kultūras ministre Melbārde ar savu komandu centusies atjaunot nozares finansējumu, kā arī noris sekmīgs dialogs ar sociālajiem partneriem par nozarei svarīgiem jautājumiem. Tāpat vēstulēs minēts, ka pašreizējās kultūras ministres vadībā tiek organizētas darba grupas, lai rastu ilgtermiņa risinājumus nozares darbinieku konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanai.

Tāpat Misēvičs vēstulēs akcentē līdz 2020.gadam spēkā esošos politikas plānošanas dokumentus, kas paredz nodrošināt profesionālās mākslas radošo procesu, veicināt latviešu kultūras starptautisko atpazīstamību, nodrošināt nacionālo kultūras institūciju darbību, kā arī sekmēt kultūras pieprasījumu sadarbībā, nodrošinot Dziesmu svētku procesa nepārtrauktību.

"Lai īstenotu Nacionālajā attīstība plānā noteiktos mērķus, būtu jāsaglabā Kultūras ministrija kā atsevišķa ministrija un jādod iespēja ministrei Dacei Melbārdei turpināt iesāktos darbus," teikts vēstules noslēgumā.

Kā ziņots, pēc 13.Saeimas vēlēšanām politiskie spēki aizvien neatklāj potenciālās valdības sastāvu. Pašlaik sarunas turpina piecas partijas - Jaunā konservatīvā partija, partija "KPV LV", VL-TB/LNNK, "Jaunā Vienotība", kā arī apvienība "Attīstībai/Par".

JKP pirmo sarunu apli noturējusi ar visiem politiskajiem spēkiem, pasakot, ka ar ZZS nestrādās.

Partija "KPV LV" turpina sarunas, šodien tiekoties ar VL-TB/LNNK. Lielāka skaidrība par iespējamo koalīcijas modeli varētu būt nākamnedēļ, jo "KPV LV" vēl plāno tikties ar Zaļo un zemnieku savienību, kā arī "konsultāciju formātā" ar partiju "Saskaņa".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu