Gobzems: Amatu dalīšana pašlaik notiek pārsteidzīgi un sasteigti

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Amatu dalīšana jaunajā valdībā pašlaik notiek pārsteidzīgi un sasteigti, uzskata "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Viņš sociālajā vietnē "twitter" raksta, ka amatu dalīšana notiekot pretrunā iepriekš runātajam par valdības darba plāna sagatavošanu.

"Tā šobrīd ir raušanās pie varas bez skaidra programmatiska uzstādījuma," pauž Gobzems.

Kā ziņots, Jaunā konservatīvā partija (JKP) jaunajā valdībā sev vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušais partijas piedāvājums jaunās valdības sastāvam.

Saskaņā ar minēto piedāvājumu apvienībai "Attīstībai/Par!" (AP) tiktu trīs ministrijas - Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija -, kā arī Saeimas spīkera krēsls, kurā politiskais spēks, pēc neoficiālas informācijas, labprāt redzētu savu premjera amata kandidātu Arti Pabriku.

Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.

Partijai "KPV LV" JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet "Jaunajai Vienotībai" (JV) - tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.

Savukārt ārlietu ministra amatā JKP gribētu redzēt neitrālu profesionāli - bezpartejisku diplomātu, par ko vienotos un virzītu visas koalīcijas partijas kopā.

Uz augšu
Back